Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre járok de újrafelvéte...

Egyetemre járok de újrafelvételiznék, jár valamilyen költséggel?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy vissza kell e bármit fizetnem, ha újrafelvételizek és sikerül a felvétel (természetesen ugyan az a kar ugyan arra a szakra). Ki kell e fizetnem az eddig államilag támogatott féléveimet?


Államilag támogatott vagyok, de lesz egy 4. tárgyfelvételem melynek következtében átsorolnak önköltségesre, tehát kövi félévem már önköltséges lesz, de ha megint felvesznek akkor minden nullázódik majd szeptembertől (igen tudom az államilag támogatott 12 félév nem). Elfogadnám a tárgyaimat és minden ok.


Eddig 5 félévet töltöttem el államilag támogatotton, következő 6. félév már önköltséges.



2019. jan. 11. 22:49
 1/5 anonim válasza:
Remélem! :) Sok sikert!
2019. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

K..va any.d :)

Neked is szép napot!

2019. jan. 14. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:
12 félévet lehet letölteni államilag támogatottan tudtommal
2019. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem telt el 1 év az egyetem abbahagyása és az újrafelvételi között, akkor minden oké.

Semmilyen plusz költséggel nem jár. Ha megszerzed a diplomát semmit nem kell visszafizessél.

Újrafelvételizel, felvesznek, augusztusban, a felvételi és egyetemi értesítés után, elfogadtatod az eddigi tárgyaidat, beiratkozol megint, mint az új gólyák, az felveszed a további tárgyaidat.


De miét sorolnának át 4. tárgyfelvétel miatt önköltségesre?

2019. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


4. tárgyfelvételnél ez a szabály nálunk. Sőt igazából nem átsorolnak, hanem kérvényezni kell, egyébként megszünteti a dékán a hallgatói jogviszonyt.

2019. jan. 25. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!