Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgázni fogok de nem megy a...

Vizsgázni fogok de nem megy a tanulás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Persze egyszerű a válasz: "tanuljál". Én próbálnék, de úgy érzem már semmi motivációm meg energiám nincsen. A szorgalmi időszak is nagyon kifárasztott, vizsgaidőszakban is a karácsony kivételével tanultam mindig, a hét elején is volt egy vizsgám, utána megint volt dolgom, csak nem vizsga hanem más jellegű tanulás. Most meg ott tartok, hogy próbálok tanulni, 1-2 órát megy aztán ennyi. Mindent csinálok, csak azt nem. Ráadásul amúgy se bírom ezt a tárgyat, de így, hogy a félév kikészített, így még nehezebb. Olyan tárgyból megyek, amit félév közben is tanultam, mert megajánlott jegy volt, meg bejártam órákra de mégis annyira nincs erőm és motivációm, hogy nem megy. Meg egy másik vizsgám rosszul sikerült, abból el akarnék menni javítani, mert végzős vagyok, jól jönne a jó átlag, meg úgyis meg kellene záróvizsgára is tanulni. Szóval azt látom, hogy ennek az egésznek sose lesz vége. Nincs egyetlen hetem, amikor pihenek. Bármennyire tudom, hogy muszáj megtanulni, nem sikerül olyan mélyen, pontosan, mint kellene.


Ami máskor motivált, hogy jó jegy, meg utána pihenés, meg büszke legyek a jó jegyemre, az most nem segít. Még ha ez lenne az utolsó vizsgám, kibírnám, de utána kezdődik előlről.


2019. jan. 12. 13:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam, hogy leadom, de az a baj, hogy azt se akarom, hogy elhúzódjanak a vizsgáim a vizsgaidőszak végéig.

Mivel viszonylag kevés időm volt 2 vizsga között, ezért nem is volt időm egyikre se annyira normálisan készülni.

2019. jan. 12. 13:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez az első vizsgaidőszakom, hétfőn lesz az utolsó vizsgám és erre már nekem sincs túl sok energiám. Gondolj arra a motivációra, amiért elkezdted a szakot, nekem ez segít túllendülni a nehéz pillanatokon. Sok sikert!
2019. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez, elso vizsgaidoszak, utolso vizsgam, 2 vizsga kozott alig volt idom keszulni, es mar rohadtul unom. Raadasul szobeli, amitol meg nagyon felek.


Nekem speciel a keso delutani szundik segitenek, este egy kis energiaital kortyoltatva, es betakarozva a paplanba cicaval az olemben kizarom a kulvilagot es csak az anyagra koncentralok. Este nekem jobban megy, akkor tobb motivaciom van. Probalj meg pihenni kicsit, egyel, menj el setalni, kicsit frissitsd fel magad

2019. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem szerdán van az utolsó vizsgám, vizsgaidőszakom nagy része úgy nézett ki, hogy 14:00-tól 20:00-ig folyamatosan tanulok (kivéve most, mert 12:00től). Én kis szüneteket szoktam tartani, meg mosom az arcom, akár szívok egy kis friss levegőt, és megyek vissza tanulni. Az motivál, hogy mindjárt vége, és akkor majd azt csinálok végre amit akarok.
2019. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Végül ma délután kezdtem igazán haladni, de még így is örülök ha túl leszek ezen a vizsgán. Megpróbáltam kiírni vázlatosan a leglényegesebbeket, hogy a lényeges ne vesszen el a kevésbé lényeges dolgok mellett.


Ha van valakinek más tippje, leírhatja. Szerintem mire egyszer végigolvasom/tanulom amit kell, addigra úgyis elmegy minden erőm meg motivációm.

2019. jan. 13. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!