Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy nem akarok nyelv vizsgázni? Mennyire fontos az? Minek az?

Figyelt kérdés

Tavaly megbuktam nyelvvizsgán, sokat tanultam rá egész nyáron tanárhoz is járta, mindent megcisnaltam amit mondott, azt mondta, nyugodtan küld el, sikerülni fog, értem a nyelvet, tudom, van hozzá érzekem!


Elmentem megírtam, semmi gond nem volt, 3x át néztem a feladatokat, még végig is ültem az egészet, unatkoztam is a végén!

Majd nagy izgalmamban minden nap meg néztem, gan e már eredmény, majd írták, hogy neten az eredmény, meg nézem, hát látom, hogy 1(igen) ponttal buktam meg. Azt hittem hiba! De nem, 1 ponttal megbuktam! Mekkora szemét már az elnök, gagx tanár, vagy javító, vagy bárki, aki 1 ponttal megbuktat???

Nem akarok többé vizsgázni menni!

És a hideg kiráz, ha meghallom a nyelvvizsga szót!

És nem értik mdg a szüleim, hogy nem akarok többé vizsgázni! Mindig az hazudom, hogy majd a következő vizsgára jelentkezek, meg most érettségi van stb area készülök...


Elment a kedvem ettől!

Mondták, hogy nem úszóm meg, kell az egyetemhez, meg hogy "ha nem kapsz a boltban teje, akkor többet nem veszel?

De egyszerűen utálom már a szót is, hogy nyelvvizsga!


De ezzel nyaggatnak, hogy kell, meg elgelejted a nyelvet stb...


Hogyan értessem meg velük, hogy ha lesz nyelvvizsgám is, majd egyszer, ha feldolgoztam, hogy valami szivtelen ember 1ponttal buktatott meg!

18/F



2014. jún. 21. 20:51
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:
Telefonról írtam, elnézést a hibákért!
2014. jún. 21. 20:54
 2/57 anonim ***** válasza:
78%
irigylem a problémádat...cserélünk?
2014. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
88%

NEm buktatott meg senki.

MEgbuktál magadtól.

2014. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
95%

Ha az egyetemen egy rossz vizsgán is több hónapig keseregsz jobb ha be sem iratkozol.

Teljesen igazuk van.

2014. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
95%

Remélem volt annyi eszed, hogy fellebbezz 1 ponttal...

És igazuk van. Talán próbálj túllépni a kis sérelmeiden, csomóan nem mennek át elsőre, és? Ezzel a mentalitással meg inkább bele se kezdj az egyetembe, az első keményebb zh után sírva szaladsz haza...

Mondjuk ha nem akarsz egyetemre menni, nem fontos abszolút. Utcát is seperhetsz nélküle, a sarki boltban eladóként sem kell talán. Egyetemen a felvételinél viszont pluszpont, és diplomát se kapsz nélküle. Sőt, sok szakon két nyelvből kell. A munkakeresésnél előny, még diákmunkán is profitálhatsz belőle, és bizony a jól fizető munkaköröknél alapkövetelmény is általában.

2014. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
96%
Nincs nyelvvizsga, nincs diploma. Ennyi.
2014. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim válasza:
95%
Nekem fél pont miatt nem lett meg a nyelvvizsgám, ami elvileg lehetetlenség... Én sem, és még a sok másik, aki úgy jár, mint te, vagy én, nem nyavalyogtunk, hanem tanultunk rá még egy kicsit és újra nekiálltunk. Hiába dugod homokba a fejedet, attól még meg kell csinálnod... ugyanis sosem lesz diplomád nyelvvizsga nélkül. Lehet ezt halogatni, meg duzzogni, sértődöttet játszani, de csak a saját magad energiáit pazarolod. Ezeket az energiákat inkább fordítanád tanulásra, talán meglenne az a vizsga is...
2014. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
67%

A nyelvvizsgát is javító kulcs alapján javítják, mint az érettségit. Nincs lehetőség kivételezésre, pontosan meg van adva, hogy mit lehet pontozni, és mit nem. Hiába hisztizel, ezt elrontottad, nem is kicsit.

A minimum, hogy rendesen készülsz a következő vizsgára, és teljesíted. Most kell, amíg még friss a tudásod, később nehezebb lesz. Diplomához, okj-s vizsgához is kelleni fog.

2014. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Hát, ha a diplomáig eljutok, akkor nem lesz gonx megcsimálom, de ha ilyen kemény az egyetem ahogy írjátok... :s

Ráadásul közép fokon buktattak meg, ami már szinte alapok egyesek elmondása szerint.

De mmár az egyetem is alap, meg kevés...

2014. jún. 21. 21:04
 10/57 anonim válasza:
95%

Kérdező, ilyen mentalitással nem lehet élni! Újra és újra kell próbálni! Én 3x buktam meg pl. forgalmi vizsgán, és hiába volt szemét a vizsgabiztos is, nem az ő hibája - ha én nem hibázok, nem tud megbuktatni! Kész. A nyelvvizsgával is így van! Javítókulcs alapján javítják, csak a te hibád, hogy nem szereztél elég pontot. Nem a szőrösszívű vizsgaelnöké!


Tanulj többet legközelebb és próbáld újra! A mai világban nagyon fontos a nyelvvizsga, az egyetemi diplomát meg sem kapod nélküle.


Így pedig nem lehet élni, ahogy te gondolkodsz. Munkád majd mikor lesz? Ha 5 év múlva túlteszed magad rajta, hogy az első interjú után nem vettek fel, vagy mi???

2014. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!