Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket könnyebb elvégezni:...

Melyiket könnyebb elvégezni: kereskedelem és marketing vagy gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

kb egyforma, első éven pl ugyanazok a tárgyak vannak mindkét szakon, és később is csak kevés eltérés van. De azok alapján talán a ker. marketinget.


egy gazd menedzsmentes hallgató :D

2010. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én gazdálkodási menedzsmentre jelentkeztem elsőnek, második helyen pedig ker. marketingre.

Mesélnél valamit a gazd. men. szakról? milyen tantárgyak vannak, matek mennyire nehéz stbstb

2010. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

matek számomra kegyetlen, bár nem igazán tündököltem középiskolában sem belőle (76%os lett csak az érettségim)

első éven van mikro-makroökonómia, ez a 2 a nehezebbek közé tartozik, valamint amit még nehéznek tartanak az a vállalati erőforrás gazdálkodás, valamint a marketing... csak első évről tudok még nyilatkozni :) ha ezeken a tárgyakon túl vagy, akkor a többi tárgy egyáltalán nem nehéz, ilyen például a pénzügy, vállalatgazdaságtan, gazdaságtörténet(megegyezik a középiskolai törivel kb), EU integráció és intézményeinek története, itt a parlamentet bizottságot, ilyeneket kell tudni, gazdaságföldrajz (sima földrajz) stb ... ezenkívül vannak az un. tölteléktantárgyak, mint gazdasági jog, tanulás kutatásmódszertan, üzleti kommunikáció, hasonlók :)

nem nehéz, viszont a matekra rá kell nagyon állni, gazdaságmatek I. deriválás, integrálásból áll, a gazdmat. 2 még durvább :) mikroökonómia meg egy ezer oldalas könyvecske, bár ottis inkább a gyakorlati tudás a lényeg :PP ha matekból jók voltatok, semmi gond nem lesz!!! :)


hova jelentkeztetek amúgy??

2010. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

én BGf-re jelentkeztem, de annyira tanácstalan vagyok. h melyik szak lenne számomra a jó

ugy mind a kettő érdekelne

2010. jún. 29. 22:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

teljesen mindegy igazából :)

szakirány kellesz 2.ba választanod, a gazd menedzsmenten van vállalkozás szakirány, humán erőforrás, valamint köz és szociális menedzsment szakirány, míg kereskedelem marketingen: sales (értékesítés) szakirány, és marketingkommunikáció szakirány. Ezek alapján hátha szimpibb vmelyik (:

gazd menedzsment szakon inkább reálok a szakirányok, míg marketingen humán (marketingkommunikáció szakirány pl nem egy nagy cucc)

Marketingen inkább reklámokkal, értékesítéssel foglalkoznak, míg gazd menedzsmenten a vállalatok irányítására összpontosítják a hallgatókat. (ezekből lehetnek inkább vezető beosztásúak)

Ha bármi kérdésed van még, kérdezzetek nyugodtan szívesen segítek (:

2010. jún. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem 74% lett a matekom, akkor nem lesznek könnyű éveim....

Annyi előnyöm lehet talán, hogy mikroökonomiát tanultam kb 2 évet középsuliban.

2010. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

az nem olyan gáz (:

énis megtudom csinálni 76%os matekkal ... gyakorolni kell sokat, szerintem keress majd magántanárt, mert még a kitűnő tanulóknak is gondot okozott a matek! nálunk pl alap h mindenki különórákat vesz, anélkül lehetetlen átmenni ...

pl egy sima gazdmatek dolgozat 25 pontos nálunk, 13 ponttól adnak kettest .... a 13 pont kb 3 feladat, és nem úgy van mint középsuliba h adatok kiírása meg stb + pont, hanem itt hha nemjó teljesen a feladat, vagy eredmény nélküli, akk automatikusan 0 pont ... az jó hha a mikrot tanultad, azzal meg a makroval nem lesz így gondod :) (makro könnyebb mint a mikro)

ha tanulsz, és szereted a matekot akkor nem lesz semmi gáz vele! :)

2010. jún. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
makrot is tanultam :)
2010. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
akkor nem fogsz szenvedni:)
2010. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. jún. 30. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!