Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodás szakról...

Nemzetközi gazdálkodás szakról mi a véleményetek? Megéri ezt a gazdasági szakot választani? ( kereskedelem és marketing, turizmus és vendéglátás, gazdasági és menedzsment és ez jöhet szóba )

Figyelt kérdés

Konkrétan milyen munkában lehet elhelyezkedni ha elvégzem a nemzetközi gazdálkodás szakot?

Külföldön mennyire könnyű elhelyezkedni ezzel a diplomával? Remélhetőleg ezekkel a paraméterekkel:Francia és angol ( szakmaival bővített ) felsőfokú nyelvvizsga, és ugye BGF diploma.


Mennyire könnyű külföldön elhelyezkedni??? ( és ott konkrétan milyen munkát tudok betölteni ezzel? )


2011. júl. 21. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Bocs h kötözködöm de ha már van annyi eszed hogy felsőfokú nyelvvizsgákat tegyél akkor miért válassztassz olyan szakot amivel nem is tudod mik a kilátásaid?Szerintem az elsők között van az hogy utána járunk mibe is tudnánk elhelyezkedni az adott képzéssel és hát nyilvn nem itt...amúgy szerintem külföldön szinte bármiben jobban tudsz elhelyezkedni mint idehaza nyilván penge nyelvtudással.
2011. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éppen most járok utána... Hol tudnék elhelyezkedni a nemzetközi gazdálkodással? Milyen munkában????
2011. júl. 21. 22:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem BCE nemzgazdra vettek fel éppen, most örömködtem ki magam. Ha gondolod, majd első kézből mesélhetek a lehetőségekről, de amúgy még nem vagyok tisztában velük. Azt is hallottam, hogy az a lényeg, h legyen egy jó nevű közgáz diplomád, és onnantól kezdve itthon elég jó esélyeid vannak. Nyílt napon volt olyanról szó BCE-n, hogy erről a szakról sokan mennek külföldre dolgozni, és fasza munkájuk van, végzett hallgatókról van szó, de másoktól meg azt hallottam, hogy ezzel nehéz kimenni, mivel nem hiányszakma külföldön.
2011. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen érdekelne a véleményed majd! :) Egyébként én jövőre érettségizem, BGF-re megyek majd, csak nem tudom ezek közül melyik szakra, bár a nemzetközi gazdálkodás felé hajlok, a logisztika miatt.Ha jól tudom itt lehet választani szakirányként 4 félév után logisztikát ( vagy lehet hogy csak a BGF-en? )
2011. júl. 21. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
A felsorolt szakok közül még mindig ez ér a legtöbbet. Gazdmenre idén 13 ezren jelentkeztek, most gondold át, hogy ebből mennyit vettek fel, abból mennyi végez, és hogy szerinted van-e ennyire igény. Ugyanez a helyzet a turizmussal és a kereskedelem és marketinggel. A nemzetközi gazdasággal mehetsz valamire, ha mellette beszélsz még 3 nyelvet felsőfokon.
2011. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok erről a logisztika szakirányról?
2011. júl. 22. 21:40
 7/8 A kérdező kommentje:
Azzal mennyire lehet elhelyezkedni?
2011. júl. 22. 21:40
 8/8 anonim válasza:
100%
A logisztika és azzal kapcsolatos témakörökben van jelenleg a legnagyobb üresedés. Bárhol beírod, több mint 200 álláshirdetést fog neked kiadni az állásközvetítő cégek legnagyobb hányada, ha nem mind. Én is ezt tanulom, csak ez emelt szintű OKJ és nem diplomát biztosító képzés. Emellé a nemzetközi szállítmányozást is csinálom. Egy a lényeg: IDEGEN NYELV! És néhány helyen kérik a gazdasági vagy műszaki diplomát. Attól függ, hova mész beszerzőnek, vagy logisztikusnak stb. SAP rendszert sem árt megismerni ehhez (állítólag vannak jó tanfolyamok, ha az egyetemen nem tanítanák). Érdemes építeni erre, csak bele kell törődnöd, hogy az idegen nyelveket ezerrel nyomatni kell. Sajnos én későn jöttem rá, és ezért szenvedek ezzel a területtel. Pedig megéri tanulni és komolyan venni. Az én véleményem szerint...
2012. jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!