Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segít valaki értelmezni egy...

Segít valaki értelmezni egy szabályzatot (egyetem-ösztöndíj)?

Figyelt kérdés

Vannak kötelező tárgyak, kötelezően választható tárgyak - amik közül legalább x kreditet kell teljesíteni (ez a kettő szerepel a mintatervben) és szabadon választható tárgyak is (amikért szintén jár kredit). Arányosan elosztva 30 kreditet kell teljesíteni egy félévben és ugye már csak az ösztöndíj miatt is érdemes erre törekedni, hiszen 30 az osztó. A korrigált kreditindex alapján számolják az ösztöndíjakat ( KKI: tárgyanként a teljesített kredit szorozva az éremjeggyel, ezek összeadva és elosztva harminccal, majd ez megszorozva a teljesített kredit osztva vállalt kredittel).


Kérdés: Ha ezt írja a szabályzat, hogy "A tanulmányi ösztöndíj alapját, két tizedesjegyre kerekítve a TVSZ 56. § (7) bekezdése szerinti korrigált kreditindex képezi azzal a megszorítással, hogy a képletben kizárólag a hallgató államilag támogatott szakjának tantervében meghatározott, illetve beszámítható tantárgyak vehetők figyelembe", akkor az azt jelenti, hogy lehet neked akár 5 millió kredited is, ha abból mondjuk csak 26 a tantervben szereplő kötelező tárgyad? Vagyis a szabadon választott tárgyakért járó kreditek itt nem számítanak és olyan, mintha nem is vetted volna fel?


(Tudok linkelni konkrét dokumentumokat, ha szükséges és esetleg valaki annyira kedves és ráér, hogy megnézné ő is.)


2019. jan. 21. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szabadon választhatóért járó kredit is beleszámít.

Itt a szöveg arra utal, hogy külön kérvénnyel olyan tárgyakat is feltudsz venni, amit normál esetben nem is látsz a neptunban(áthallgatás), pl. mérnökként egy számviteli, vagy bölcsész tárgyat, de ide tartozhat az is, ha specializálódtál, és egy nem a te specializációdnak megfelelő tárgyat veszel fel.

2019. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én a kötelező tárgy alatt arra gondolok, ami szerepel a tantervedben és kötelező teljesíteni. A kötelezően választható tárgy alatt azt értem, ami szintén szerepel a tantervedben, csupán arról van szó, hogy megadják, hogy x kreditet kell teljesíteni egy tárgycsoporton belül és a felsorolt tárgyak közül választhatsz. A szabadon választható tárgyak alatt pedig azokat a tárgyakat értem, amik nem szerepelnek a tantervedben, hanem bárki felveheti őket, ha szeretné pl. nálunk van tesi, zene, nyelvek, illetve más karok és szakok tárgyaiból is lehet választani. Azért nem értem, mert ezek sem szerepelnek a tantervben. Viszont akkor azt mondod, hogy ezek is beleszámítanak, mert beszámítható tárgyak?
2019. jan. 21. 11:12
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha én bölcsészként felveszek egy ÁOK-os, TTK-s, ETK-s tárgyat, mert azt is meghirdetik, mint szabadon választható tárgy, akkor azt is ugyanúgy elfogadják és beszámítják az ösztöndíj számolásakor? Viszont, ha pl. olyan tárgyat szeretnék tanulni, amit alapból nem tudnék és nem hirdetnek meg szabadon választhatónak, hanem kérvényezni kell stb., akkor azt már nem?
2019. jan. 21. 11:18
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Beleszámítanak

1. a tantervedben megadott/ahhoz elfogadott (a NEPTUN által látni engedett tárgyak):

1.1. kötelező tárgyak

1.2. kötelezően választott tárgyak

1.3. szabadon választott tárgyak

ÉS

2. a kérelmezés alapján elfogadott (a NEPTUN által felvenni eredetileg nem engedett) tárgyak.

2019. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. jan. 21. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Beszámítanak. De mivel a kredittúlépést is ki kell fizetni, ezért az első félévekben szerintem nem éri meg csak azért felvenni gagyi szabválokat, hogy meglegyen a 30 kredit, mert felsőbb évfolyamokon már általában sokkal jobb, érdekesebb, hasznosabb szabválok vannak, csak ugye azokhoz tantárgyi előfeltételek kellenek... Persze, ha csak minél egyszerűbben ki akarod pipálni a szabválokat, és mindegy, hogy mivel, csak szerezd meg a krediteket, az más.
2019. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem egyszerűbb arányosan elosztani és az ösztöndíj számításánál is jól jön, ha megvan a 30. Illetve én most is találtam csomót, ami érdekelne.
2019. jan. 21. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!