Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrányos helyzetű egyetemen?...

Hátrányos helyzetű egyetemen? (lent)

Figyelt kérdés

Hali! 21 éves vagyok, jelenleg dolgozom, de úgy döntöttem szeretnék egyetemre menni, szüleim alacsony iskolázottságuak, összkonforttalan házban élünk, úgy hallottam ilyenért lehet többletpontot kapni, hol kell igazolást kikérni erről, hivatalba kell vagy valahol máshol?

Válaszokat köszönöm!



2019. jan. 23. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ezért nem kapsz többletpontot. Kollégiumnál számít, akkor is az, hogy mennyit keresnek.
2019. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
Akkor jár többletpont ha halmozottan hátrányos vagy. Ez azt jelenti, hogy a családod egy főre eső jövedelme nem éri el a megadott összeget + a szüleidnek max 8 általánosa van. További szoc. pontok azért járnak ha pl. elváltak vagy meghaltak vagy ha 3 kiskorú gyerek van a családban de ezekre felvételinél nem kapsz pontot, hanem szoc. ösztöndíjnál és a kolinál számít. Az összkomforttalan házról én anno beadtam környezettanulmányt de nem foglalkoztak vele. A szüleidtől jövedelemigazolás kell + nyilatkozat az iskolázottságról, ezt anno valahonnan letöltöttem.
2019. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

De könyörgöm, ezeknek te is utána tudsz járni. Tudod mennyi idő volt nekem? Kb. 10másodperc beütni a keresőbe azt hogy "felvételi többletpont" és onnan rákattintani arra, hogy hátrányos helyzet. Kicsit illene feltalálni magad, ha felsőoktatásba szeretnél menni. Ott sem fognak mindent a feneked alá tolni.

2019. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz,, hogy pluszpontot kapj,2H vagy 3H-s kell legyél. Ennek szigorú előírásai vannak. Az kevés, hogy szüleidnek alacsony végzettségük van, vagy komfort nélküli lakásban laktok. Sőt, mivel dolgozol, így az 1 főre eső jövedelem sem annyira alacsony.
2019. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!