Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam egy tantárgyból,...

Megbuktam egy tantárgyból, mit mondjak szuleimnek h miert? , nem szeretnem hogy eltiltsanak mindentől szoval nem akarom azt mondani h nem tanultam es azert

Figyelt kérdés
legyszi valami kifogast mondjatok mar, koszi
2019. jan. 26. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
nyuszi, UFÓk, Soros :D
2019. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt mondd, hogy nagyon nehéz volt az anyag, és egyedül nem ment... Mondjuk ekkor megvan az esélye annak, hogy magántanárt fogadnak, így az az idő arra fog elmenni, hogy (ténylegesen) a tárggyal foglalkozz.
2019. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Köcsög volt a tanár.
2019. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm... Most fél év volt.

Anya, apa,

lehet el lazáskodtam most ezt a tárgyat, nehéz is volt, nem is tanultam eleget. Következő félévben majd kijavítom.

Kaptam már én is egyest, voltam már pótvizsgán is, most meg egyetemre járok. Nem kell a kifogás, elmondod, hogy mi volt és kész. Ha kifogásokat keresel, az lesz az idegesítő a szüleid számára.

2019. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha azt mondod hogy nem megy egyszerűen akkor leginkább az lesz amit a második írt hogy kapsz egy magántanárt magad mellé és akkor ténylegesen azzal fogsz foglalkozni a lustálkodás helyett és akkor egyből 4-5 ös leszel belőle ha tényleg azért buktál meg mert lusta voltál tanulni.

Egyébként meg ezzel az indokkal is eltilthatnak, csak lehet enyhébb tiltás lesz. De ha más olyan kifogást találsz ki hogy például a tanár rosszul adja le az anyagot amit úgy értek hogy ő leadja például közepes szinten és számonkérésnél meg elvárja hogy emelt szinten tudjatok teljesíteni tehát többet vár el mint amennyit ő lead nektek tanulni valót, és emiatt buktál meg. Simán lehet még ezzel is védekezni csak lehet ennek annyi hátulütője hogy ha a szüleid felkeresik a tanárodat hogy megkérdezzék tőle hogy mi miért van akkor ő simán eltudja mondani hogy mit vár el a tanulóktól és hogy te hogyan teljesítesz bent az iskolába, és ha abból kiderül hogy jóformán te csak beleszarsz az egészbe és beszélgetsz órán ahelyett hogy figyelnél már akkor is adhatnak bőven büntetést.

Én szerintem a legkorrektebb az hogy nem érted az anyagot, nem megy neked hiába csinálsz akármit. Persze még jöhetnek azzal hogy akkor eddig miért nem szóltál hogy nem megy stb... arra mondjuk mondhatod azt hogy mert szégyellted. De igazából a probléma az hogy megbuktál, mert egyszerűen szarul teljesítettél mindegy miért és valamin változtatni kell hogy év végén ez ne ismétlődjön meg, és benne lehet az hogy így is megbüntetnek valamivel. Szóval igazából sehogy sem fogsz jól kijönni a dologból véleményem szerint.

2019. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

E-napló, szülői, fogadóóra.

Ha ezek mellett fogalmuk sem volt arról, hogyan állsz, pont lesz.ják, hogyan tanulsz, milyen a bizonyítványod.

2019. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az igazságot. Mi történt? Nem érted, vagy lusta voltál tanulni? Mindnt megtettél annak érdekében, hogy sikerüljön?

Segítséget kell kérni, ha egyedül nem megy, én pl. matekból voltam rossz, órán semmit nem értettem, de kértem a tanártól korrepetálást, és egy óra alatt megértettem azt, amivel hetekig foglalkoztunk az órákon, és egy szót sem értettem belőle... Sokat tud segíteni, ha valaki külön neked elmagyarázza a dolgokat.

Ha a szüleid látják rajtad a hajlandóságot, hogy javítani akarsz, segítséget kérsz, biztosan nem fognak tiltani. De magadért tanulj, a te érdeked, hogy jól teljesíts!

2019. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!