Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy olvasó versenyre készülök....

BiaLorry kérdése:

Egy olvasó versenyre készülök. Milyen technikákat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A tanár azt mondta, hogy elég, ha csak természetesen olvasom fel a szövegemet. De én biztos vagyok benne, hogy a versenyen levők felének ugyanezt mondták. Ha mindenki ugyanazzal a gondolattal áll a zsűri elé, hogy "elég csak természetesen és hibátlanul felolvasnom" és tegyük fel, hogy mindenki hibátlanul olvassa fel, akkor a zsűrinek különbséget kell tennie. De ezt mi alapján teszik meg? Mi alapján pontoznak? A félreolvasás miatt, a vesszők lehagyása miatt biztos. De ezeken kívül? Tudnátok még olyan olvasási technikákat ajánlani, amivel fejleszthetem magam? A válaszokat köszönöm!

#olvasás #Hangosolvasási verseny #Olvasási technikák
2019. jan. 28. 08:59
 1/2 anonim válasza:
56%
Próbálj meg jól hangsúlyozni, de úgy hogy ne érződjön izzadságszagúnak az egész. Esetleg ha párbeszédeket olvasol fel, akkor próbáld meg a két felet más hanggal felolvasni, például ha egy medve beszél, annak mélyebb hangja van, ha egy kis énekesmadár, akkor neki magasabb.
2019. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne kapkodj, ne hadarj. Értsd a szöveget, és ha mondjuk irodalmi szöveg, akkor legyen véleményed róla, és ezt is vidd bele a hanghordozásba. Például amikor a gonosz boszorka előveszi a mérgezett almát, akkor lehet egy kis feszültség, megdöbbenés, vagy amikor a kis gyufaárus lány az utca kövén ül, akkor sajnálat és fájdalom, stb. Nem kell túltolni, csak finoman, apró szünetekkel, kis gyorsítással, lassítással, hangerővel, ...
2019. jan. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!