Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem, mert...

Valaki segítene nekem, mert egy olvasó naplót kell írnom az Egri csillagokból?! 1. feladat: Írj 5 szép idézetet.2. feladat: Kinek ajánlod, miért? 3. feladat: Tetszett, nem tetszett? Miért? 4. feladat: Írj egy levelet Évától Gergőnek.

Figyelt kérdés

#Egri csillagok #olvasónnapló.
2014. máj. 4. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
miert, nem olvastad? a 3. feladatot kulonosen mokas lenne, ha valaki mas irna meg helyetted; nekem pl. tetszett, de ezt hogyan mondjuk meg a tanitoneninek? vagy az en velemenyemet mondanad el sajatodkent?
2014. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" -Íme - mondotta acélos, de keserű hangon -,ez az első és utolsó levél, amely töröktől jött ebbe a várba, s el is olvasódott. Megérthették belőle, hogy miért jön. Szabadságot hoz karddal és ágyúval. A keresztény vérben fürdő pogány császár hozza ránk ezt a szabadságot. Nem kell? Ha nem kell a szabadság, levágja a fejünket! Hát erre válaszoljunk..."


" Esküszöm az élő Istenre, a vár és az ország védelmére fordítom minden erőmet, minden gondolatomat, minden csepp véremet! Esküszöm, hogy a várat pogány kezére kerülni nem engedem! Sem a várat, sem magamat élve meg nem adom! Föld Úgy fogadja be testemet, ég a lelkemet. Az örök Isten taszítson el, ha eskümet meg nem tartanám.


"... a félelem olyan ragadós nyavalya, mint a pestis..."


" Úgy dacolt a vár eddig az ostrommal, mint tenger viharában a tengerben álló kőszikla. Most az utolsó próba következik. Az Istent hívtuk segítségül. Bűntelen lélekkel, halálra készen kell küzdenünk a várnak és a hazánknak a megmaradásáért. Példátlan az a küzdelem, amellyel eddig megtartottuk a várat, s példátlan az a gyalázat amely a törököt eddig is érte. Bízom a fegyverünkben, bízom a lelkünk erejében, bízom Szűz Máriában, aki Magyarország patrónája, bízom Szent István királyban, akinek a lelke vele van mindig a magyar nemzettel, és legjobban bízom magában az Istenben! "


( Dobó István )" Ott marad egymaga, és meghal egymaga, de a történelem azt az egyet nem írhatja fel róla, hogy elhagyta a reá bízott várat."

2014. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem nézd meg a filmet és annak alapján válaszold meg a többi kérdést, eléggé megbízható a film
2014. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!