Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az elsősegélytanfolyam vizsgán...

Az elsősegélytanfolyam vizsgán miket kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, az alap, hogy a bábun újraélesztést illetve egy emberen a stabil oldalfektetést. De az oktatáson is bemutatnak többféle kötést, pl szemet, kart felkötni, fejet körbekötni, stb. De ezeket is meg kell csinálni a vizsgán? Ki kell húzni és akkor? Vagy a felügyelő mondja meg, hogy akkor pl. kösd be a szemét? Ha jól tudom, vannak tételek amelyeket meg kell tanulni, pl mit teszünk ha valaki megvágja magát valamivel, akkor hogyan látnánk el. De ezeket csak el kell magyarázni vagy be is kell mutatni? Köszi előre is a válaszokat! :)

2019. jan. 31. 12:02
 1/6 anonim válasza:
88%
Nyugi nem fognak nagyon belemenni, oldalfekvést és újraélesztést ügyesen be kell mutatni azon túl tanuld meg a tételeket pl égési sérülések osztályozása meg ilyesmi. Főleg szóban fognak kérdezi ezt azt belőle a legfontosabb dolgokat, milyenvérzésre milyenkötés stb. De bemutatni nem kell majd őket legalábbis még nem hallotam olyat akinek be kellet. De úgy is mindegy mert ha a tételeket ügyesen megtanulod akkor ha azt kérnék.meg is tudnád mutatni úgyhogy ha tanulsz rá tényleg nincs mitől félni.
2019. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszodat, valamennyire megnyugtattál! :)
2019. jan. 31. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A kötelező a stabil oldal és az újraélesztés. Húzol egy tételt, azon 2 feladat van, egy elméleti és egy gyakorlati. Én elméletből azt húztam, hogy mit kell csinálni, ha látok egy villanyoszlopnak ütközött autót, a gyakorlati a Rautek-fogás volt. De ha nem mondasz olyan dolgot, amitől meghalna az áldozat, akkor átengednek, sok esetben még segítenek is.
2019. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ma vizsgáztam.

Négyen mentünk egyszerre be. Először mindenkinek meg kellett csinálni egy újraélesztést, ez volt az alap. Aztán mindenki húzott egy tételt. Egy szituáció volt leírva, el kellett mondani szóban hogy mit tennél, hogy látnád el. Az én tételem úgy szólt hogy autóban van egy eszméletlen ember aki sápadt, vetejtékezik, bőre meleg. Kérte hogy mutassam be a Rautek fogást ehhez kapcsolódóan és ennyi. A többeknek csak szóban volt elmeselés.

2019. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! :) Akkor már értem, hogy sokan miért végeztek kb 5perc alatt, nagy gyakorlatokat nem kellett akkor végrehajtani. :D
2019. febr. 16. 12:58
 6/6 Munkavedelem ***** válasza:

"4/5 bőre sápadt, verejtékes, meleg"

No, ez nem jött össze. Az ilyen bőr bizony hideg! Ez a shock (magyarosan "sokk").

Ellátása a sokkfektetés.

2020. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!