Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzív félév esetén diákigazo...

Passzív félév esetén diákigazolvány matrica lehetséges igy?

Figyelt kérdés

Kovetkező félévben passzív félévre kell menjek, mert egyik vizsgám sajnos nem lett meg. A passzív félév kérelmet március közepéig lehet beadni. Hogyha a passziválás előtt átveszem az aktív matricát, akkor azt gondolom senki se veszi vissza tőlem.

Tehát, ha felveszem a tárgyaim, aktív státuszú leszek Neptunban, majd átveszem a matricát, aztán passziválok, szerintetek ez működhet?

Sajnos diák nélkül nagyon drága az élet, anyagilag annyira meg nem állunk jól hogy ne gondolkozzak ilyen lehetőségekben.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is! :)



2019. febr. 3. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszaveszik, nem hülyék. Próbáltam én is. Amíg a régi is jó lett volna senki sem szólt, ahogy az lejárt befenyítettek, hogy ha nem adom le a diákom feljelentenek.
2019. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Egy dolgot nem értek: azért, mert egy vizsgád nem sikerült, miért kell passziváltatnod? Hogy a többi se legyen meg időben?
2019. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

Azért mert ráépülős tárgy, és ígyis úgyis csúszok egy évet vele, és ha passziválok akkor csak egy állami félévem megy el a csúszás miatt, ha nem passziválok akkor meg kettő. Igy 11 félévet kell elhasználjak a 12 -ből, szoval marad még egy lehetőség ha véletlen megint csúsznék.

2019. febr. 3. 10:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

És minden félévben van valami ráépülés?

Mert ha csak 1-2 tárgy épül rá, attól még csúszás nélkül be lehet fejezni.

De Ok, most passzív...

De ősszel fel tudod venni majd a tavaszi tárgyakat?

2019. febr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, az anatomia szigorlatrol van szó, es gyakorlatilag minden tovabbi tárgyamhoz kell. Őszi felevben felveszem az anatot, utána jovore tavasszal ugy folytatom ahogy most abbahagytam
2019. febr. 3. 12:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem. És ez hány kredites? Bent fogsz tudni maradni államin, hogy csak egy tárgyat veszel fel abban a félévben? Ezeket nem árt előre átgondolni...

Ami még az eredeti kérdésedet illeti: nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk utólagos passziváltatásnak is megvan a határideje. Ezen túl csak nyomós indokkal engedik.

2019. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4 kredires, osszesen 6 kötelező targyam lesz, meg keresek csomo szabadon valaszthatot. A bennmaradas a cél.
2019. febr. 3. 14:38
 8/10 A kérdező kommentje:
És az egyetemi rendszerben márc. közepe a határidő a kérvénynek :)
2019. febr. 3. 14:39
 9/10 anonim ***** válasza:
De hogy lesz 6 kötelező tárgyak, ha csak egy nem sikerült? Ezt nem értem, na mindegy... Úgysem ez a téma.
2019. febr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat elirtam, 6 kötelező kreditem lesz, az anatomia 4 kredit, meg még egy tárgy 2 kredit
2019. febr. 3. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!