Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány órában dolgozik hetente...

Hány órában dolgozik hetente egy általános iskolai vagy középiskolai tanár? Hogy is van ez? Mennyi a tényleges tanóra?

Figyelt kérdés

Hülye kérdésnek hangzik, tudom. Nekem anno diákként heti 20, majd 32, végül 52-54 órám volt csak az iskolában, ezután még kellett otthon tanulni, oké ezt most nem számolom. De egy tanárnak nincs minden nap napi nyolc órája diákokkal, nem igaz? Úgy egy átlagos vagy egy kemény nap, mennyi tanórát tart? (Gondolom a maradék idő meg adminisztráció, dolgozatjavítás, felkészülés a következő órára stb. Nem tudom, sosem voltam tanár.)

És van-e a tanárnak külön ebédszünete, vagy csak az a 15 perc, ami a diáknak is? (Ez iskolafüggő, nekem egyik iskolámban sem volt 15 percnél hosszabb szünet, kivéve az alsót.)


2019. febr. 7. 02:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnak is az a csengetési rendje, mint a diáknak, nincs külön szünet.

A munkahét 40 órás, a letanított órák száma változó, a maradék készülés, adminisztráció, naplóírás, stb.

22-26 óra adható a pedagógusnak alapból, ez a főállás óraszáma, de kaphat órakedvezményt ha osztályfőnök, munkaközösségvezető, vagy pl DÖK elnök (2-2 órát jelentenek ezek). A tanár beosztása is befolyásolja az óraszámot. Az I-es és II-es pedagógus még mehet 26 órával, a mester pl már csak 18-cal (és 17-ig csökkenhet az óraszáma, ha mellette ofő, vagy más kedvezményre jogosító szerepe van).


Szóval a legkevesebb óraszám tt a 17. Ha jól tudom, a kutatótanárnak lehet a legkevesebb órája, de pontosan nem tudom, mennyi.


Szóval alapból 22-26 van, intézménytől és körüményektől függ, hogy leviszik, vagy maximum óraszámmal tolja.

2019. febr. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

19 éve vagyok középiskolai tanár egy 6 évfolyamos budai gimnáziumban. Leírom hogy nálunk mi van.

22-26 tanórát kell megtartanom. Jelemzően 7:30-ra kell bemennem (reggeli ügyelet) majd kb 15 óráig vagyok bent. A szünetekben eszem iszom mint a diákok. Van 150 diákom akikkel 2-3 hetente dolgozatot íratok (matematika). Ezeket jellemzően otthon javítom ki és otthon keszülök az óráimra is. Van hetedikes matekom meg tizenkettedikes matematika faktom is (ahol éppen deriválunk).

Emellett osztályfőnök vagyok. Ezért az én sulimban nincs órakedvezmény. Rendszerint évente kétszer három napra viszem el az osztályomat kirándulni. Mimor vége a tanévnek akkor még két hetet kell bent ülnöm matektanárként az érettségin hogy meg legyen a bizottság létszáma.

Az adminisztráció nekem napi 30 perc meló. Bár ez a bizonyítvány es a törzslapok miatt nem egyenletes.

Különböző iskolai rendezvények miatt (szallagavató és az ehhez kapcsolódó próbák miatt, gólyabál) sokszor pénteken és szombaton is be kell mennem felügyelni a próbákat. Emellett különböző versenyek lebonyolításában (szervezés, felügyelet oktv) 8s részt kell vennem. Mindezeket übereli a fentartó által megkövetelt értekezleteken való részvétel.

2019. febr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szalag - bocs :)
2019. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

"Nekem anno diákként heti ... 52-54 órám volt csak az iskolában"

De ebben már benne voltak a fakultációk is, amik - a nevükben is benne van - fakultatívak, vagyis szabadon választhatók, senki sem kötelezhet rájuk. Meg még ez-az, énekkar, gondolom, vagy ilyesmi, ami szintén nem kötelező.

2019. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem voltak benne fakultációk, viszont most látom, hogy elgépeltem, és nem 52-54, hanem 42-45. Ez viszont a kötelező. Művészeti szakközép. Érdekes módon inkább kilencedikben és tizedikben volt jellemző a 44 óra a héten. (Előtte, nyolcadikban maximum 32 óránk volt egy héten, és azért ez nekem nagyon nagy ugrásnak tűnt.)
2019. febr. 9. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, a szakközép nehezebb volt ilyen szempontból, mert míg a gimisek énekórán, rajzon, meg olyanokon relaxáltak, amikről tudták, hogy a következő évben már úgyse fog nekik kelleni, mi a szakmai órákat toltuk. A művészeti meg még időigényesebb, gondolom. De erre is lehet azt mondani, hogy hát végülis nem volt kötelező. És tényleg nem. Mi választottuk.
2019. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lényegében a gimnázium sem kötelező, el lehet menni tanulni fodrásznak is.
2019. febr. 11. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
meg el lehet végezni három bölcsész szakot és utána rájönni, hogy fodrásznak is lehet menni
2023. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!