Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanár készíthet hangfelvétel...

A tanár készíthet hangfelvételt az óráról?

Figyelt kérdés
Nem kért engedélyt se tőlünk, se a szülőktől.

2018. dec. 11. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Zárt térben hangfelvételt készíteni más személyekről az engedélyük nélkül nem legális. Pont annyira nem, mint a tanárt felvenni diák részről.
2018. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2018. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

1.: Az iskola kapuján/ajtaján van tábla, hogy kép/hang felvétel készül a belépőről?

2.: Látható helyen van a diktafon vagy rejtve?

3.: Ő a tanár és nem te, ugye?

4.: Egyetemeken sőt gimiben is mindennapos volt a hangfelvétel órán. A diáknak is könnyebb, ha vissza tudja hallgatni az előadást. Senki nem kért engedélyt és nem is szóltak érte a tanárok, pedig látták. Sőt, volt, hogy ő szólt, hogy ha valakinek kazettát kell cserélni akkor addig megáll.

2018. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk angol középfokún például videót készítettek rólunk, egyenesen az arcunkba nyomták. Azért kellett nekik, hogy később amikor értékelnek, pontosabb legyen a pontszám a speaking részről. Mondjuk nem Magyarország, de szerintem hasonlók a szabályozások.
2018. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A neveletlen hülyegyerekek miatt jogos, leszarom a "jog" mit mond erről! A mai hülyegyerekeknek csak jogaik vannak,de kötelességük és tisztelettudatuk az már nincs. Ha rajtam múlna akkor kicsit más világ lenne az iskolákban,konkrétan olyat leba.sznék a primitív kölkőknek l,hogy nyekkenne, vagy normálisan viselkedik egy oktatási intézményben,vagy ki kell rúgni,és lehet dolgozni menni 16 évesen,vagy kisegítő iskolába. Az nem megoldás,hogy pár neveletlen taknyos úgy viselkedik,mint egy állat, egyáltalán nem tolerálható ez a viselkedés! Szoval kedves kérdező te csak ne feszegesd a mit szabad es mit lehet a tanárnak kerdest! Neki mindent szabad neked egy dolgot: Tanulni es viselkedni!!!!!!!!
2018. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Kedves 5-ös!


Miből gondolja, hogy nem viselkedünk? Kérem, 4-en vagyunk az osztályban, hogy is ne viselkednénk? Egyébként meg amelyik tanár 4 diákot nem tud fegyelmezni, az hülye.

2018. dec. 27. 00:23
 7/7 anonim ***** válasza:
#5- ös vagyok. Kedves Kérdező! Ez esetben jogos. Elnézést kérek. Elragadott az indulat,mert manapság inkább az a jellemző,hogy a diáknak "jogai" vannak, e mögé bújva készíti ki a tanárt,és terrorizálja a többi gyereket. A leírt esetben ez valóban nem túl életszerű, Mégegyszer elnézést kérek, elkapott a lendület! Kérdezzétek meg,mi szüksége van a felvételre? Lehet utolag saját magát akarja visszahallgatni? Hogy jó e a tanítási módszere? Nem tudom, de ha ilyen kevesen vagytok akkor érdekes valóban, es nem igazan ertem.
2018. dec. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!