Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Társadalmi befogadás tanulmány...

Társadalmi befogadás tanulmányok (Interkulturális pszichológia és pedagógia) MA-ról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már mesterszakon tanulok, de nagyon érdekel a képzés, el is tudnám képzelni magam ezen a területen. Van róla esetleg tapasztalata valakinek? Milyen a színvonal és a légkör? Mennyire lehet egy másik szakkal párhuzamosan tanulni? (A másikon is nappalin vagyok, de heti 2 nap alatt lemennek az óráim.)


Előre is köszönöm! :)


2019. febr. 8. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Igazi büfészaknak tűnik. Ha nagyon érdekel a téma, csináld, de hasznod nem negyon lesz belőle. Amúgy kíváncsi vagyok, milyen mesterszak az, ahol két nap alatt lemennek az óráid.
2019. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából most jól keresek, szóval pénzem az van rá, akkor is, ha esetleg nem jönne be (az állami féléveim már elfogytak, így ezt csak önköltségesen végezhetném el). Viszont - ha csak másodállásban is -, de szeretnék valami ilyesmi területen tevékenykedni, erre viszont nem tudom, milyen lehetőségek lennének itthon, vagy akár külföldön.
2019. febr. 8. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Olyan országokban lehet ez hasznos, ahol egyre nagyobb probléma a különböző kultúrák együttélése. Lehetsz valamely minisztérium tanácsadó szakembere, vagy dolgozhatsz egy intézetben, amely ezt a jelenséget kutatja. De most csak a hasamra ütök, fogalmam sincs hol lehet ilyen képesítéssel elhelyezkedni.
2019. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az egyik ismerősöm ezt a szakot végezte el szociológia BA után. Most szociális területen dolgozik, nagyon kevés pénzért, de nagyon szereti csinálni. Olyan helyekre keresnek ilyen diplomával embert, ahol fontos a kultúraközi közvetítés például egy kisebbségi csoport és a többségi társadalom között. Azonban ez nehézkes, ha te nem tartozol közéjük, mert akkor nem fognak neked megnyílni és befogadni. Kutató intézet lassan már nem nagyon lesz Magyarországon.. de oda komolyabb diploma kell, pl. Szociológia MA, Kriminológia MA, Kisebbségpolitika MA. Ez a szak, amit írtál, azért jó, mert nagyon könnyű elvégezni, és érdekes tárgyak vannak, de szerintem nem túl hasznos. Amit ezzel lehet, azt lehet mással is.
2019. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Bár tényleg nem tűnik tűlságosan jó ötletnek, továbbra is érdekel. Olvastam, hogy a tanulmányok folytathatók akár a pszichológia dokori iskolában, ez elég csábító :)
2019. febr. 8. 18:35
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Valamit nem hallottál félre? Pszichológia MA-ra csakis pszichológia BA-val lehet menni. (Ez biztos, egy hete mondták az ELTÉN meg a Károlin.)
2019. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!