Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy ember az orvosi második...

Egy ember az orvosi második évében még elkezdi a jogot levelezőn. Ha mindkettőt lelkiismeretesen csinálja, mennyi ideje marad élni, aludni, szórakozni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 8. 23:19
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
29%

Attól függ, hogy neked mit jelent az, hogy élni, aludni, szórakozni.


Nekem a szórakozás azt jelenti, hogy heti 3x elmegyek bulizni. A barátnőmnek annyit jelent, hogy heti 1x a barátnőjével filmeznek egyet.


Amíg én számítógépes játékokon is játszok, ez heti 5-6 óra, addig ő eltölt 20 órát is hetente olvasással.

Tesóm pedig 10 órát vagy többet, simán youtubeal.


Az orvosi magában nehéz, a jog sem könnyű, de még ígyis megcsinálható egyszerre a kettő, túlélni is túl lehet. Csak teljesen felesleges.. rengeteg ellene szóló érv van.

Kezdve az anyagiaktól, folytatva a különböző szakmai, stb. szempontokon át.

2019. febr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
95%
Semennyi. Aludni sem fog a következő öt évben.
2019. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
97%

Remélem ez csak elméleti kérdés (nagyon úgy néz ki)! Orvosin a vizsgaidőszak első, második és harmadik évben kék halál és utána sem piskóta az élet! Közötte folyamatos számonkérések kb. 150 oldalból. 60% alatt egyes minden körülmények között! Vannak buktató kérdések bikémből, ahol pl. 10 végtelenségig bonyolult képletet fel kell rajzolni, ha csak 9 sikerül, rávágják az egyest!


Orvosin még úgy sincs szabadidőd, ha csak azt tanulod. Nem értem a kérdést...Szerintem orvosi egyetemet te csak kívülről láttál! Mellette tanulhatsz humán erőforrást, közgázt, jogit, tanárit, ha nyakadba ömlő szrt akarsz teljesen mindegy. Magába az orvosiba bele lehet rokkanni basszus!

2019. febr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
88%
Külön-külön sem maradna ideje, nem hogy egybe. Na jó, jogon talán nem annyira vészes a helyzet év közben, ott az államvizsga az, ahonnan nagyon sok embert kivágnak
2019. febr. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
63%
Hát azért ne hasonlítsuk össze a jogot szabadidő szempontjából az orvosival. Jogot azért nem véletlenül lehet elvégezni levelezőn is! Én jogit tanulok, tesóm orvosin. Tesóm orvosi előtt országos első volt bioszból, színötös tanuló 12 éven keresztül. Mégis kivágták második évben vizsgaidőszakban, teljesen összeesett, semmi nem sikerült neki, pedig egy zsenikategória szivacsaggyal! Első évben anatómiából is csak harmadjára ment át, biokémiából is csak másodjára. Én soha nem voltam kitűnő, nincs szivacsagyam, nem vagyok zseni, többször át kell olvasnom az anyagot mire megértem. Mégis minden elsőre sikerül. Nincsenek szívatások azért annyira. Ráadásul szabadidőm is sok van. Elmehetek edzőterembe, lóghatok haverokkal, összehasonlítva egyáltalán nem kell sokat tanulni, mint orvosin! Tesóm nem él, csak otthon van, 7/24-ben tanul! Meséli milyen az orvosi, hogy szórják az embereket kifele, milyen ultrabrutál módszerekkel, szívatásokkal! Én meg csak nézek! Akkor jöttem rá, hogy nem véletlen, hogy jogot levelezőn is el lehet végezni. Amikor magamra nézek, utána tesómra, befektetett munkára hát nem véletlen, hogy az orvosokat sokkal többre tartják (még a családban is, nagyszüleim szeme fénye, nálam miután megtudták, hogy jogász leszek rám se néznek)....
2019. febr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
28%

#5

Hova jársz jogra? Ugye nem az ELTE-re? Mert amit leírtál az ELTE vonatkozásában nem állná meg a helyét, a jogi képzés minősége eléggé eltérő az országban, 8 karon szerezhető jogi diploma, lassan már minden egyetem indít. Az meg hogy miért indítanak levelező képzést oktatáspolitikai kérdés, külföldön pl. egyáltalán nem engedik, ami nem véletlen, de persze egy külföldi jogi képzés fényévekre van egy magyartól, ha külfölddel hasonlítjuk össze a magyart, akkor valóban irtó rossz a képzés itthon minden szempontból.


Szerintem párhuzamosan képtelenség a kettőt vinni csúszás nélkül bár ez egyetemtől is függ, van ahol könnyebben elvégezhető a jog, valahol meg nagyon nem. Orvosin is kell tanulni egy csomót sok vizsgád van és jogon is, félévente 7-8 vizsga nagy anyagmennyiségekből, a végen záróvizsga. Bár a levelezősökkel elnézőbbek szoktak lenni, de mivel feltételezem évközben nem tanulnál jogra a vizsgaidőszakban képtelenség nulláról azt az anyagmennyiséget megtanulni, a jog nem büfészak, ami kis energiabefektetéssel diplomát ad.

2019. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
89%

"Hova jársz jogra?"


Pázmány.

2019. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként nem kell lenézni azt, aki nem az ELTE-n tanulja a jogit. Attól a szegedi-, a pázmány-, károlis hallgatók is ugyanazt a diplomát kapják és ugyanúgy jogászok lesznek, mint te! Pár évig lehet ezzel "rajoskodni", hogy te ELTE-s vagy, jó pár év múlva már a lőtéri sánta kutyát nem fogja érdekelni, hogy te melyik egyetemen végezted el a jogit! Nincs különbség!
2019. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
8%

#8

Ezt majd a munkáltatódnak is így mondjad el. Nagyon sok olyan hely van, ahol csak ELTE-n végzetteket vesznek fel, megkérdezik hol és milyen eredménnyel végzett az illető. Nézz meg nagyobb pozícióban lévő jogászokat bármely területen hol végeztek. Sok kollégám tanult vidéken, ő maguk ismerik el az ELTE-n végzetteket.

Még egy elgondolkodtató kérdés, mi az oka annak, hogy az ELTE-ről tömegesen mennek/mentek át Pázmányra, Károlira vagy vidékre szaktársak, mert az ELTE nem ment nekik, nem sikerültek a vizsgáik, ott pedig könnyedén mindig mindenük sikerült? Vagy akik más jogi karról átjelentkeztek mintahallgatóként (tehát van összehasonlítási alapuk), nálunk pedig közel sem kiemelkedőek màr és ő maguk vallják be, hogy mennyivel másabbak az elvárások és nehezebb? És még sok mást fel lehetne hozni, pl. egy ELTE-s summa diploma megszerezhetőségének esélye más jogi karokéhoz viszonyítva.


Szerintem nem ezen poszt alá tartozik ennek a megvitatása, de erre még szerettem volna reagálni.

2019. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
64%
Ne haragudj előző, de ezzel az istenkomplexusos nézeteddel nem tudok mit kezdeni! Ugyanazt tanuljuk, mint ti! Avval nem lehet mit kezdeni, hogy nálatok 5 fokkal bunkóbb és tahóbb tanárok vannak, ezért nagyobb a neve az ELTE-nek. Ha bejelöltem volna az ELTE-fizetőst, oda is felvettek volna. Ne kezdj el úgy beszélni az ELTE-ről, mintha az a Yale, Harvard, Oxford vagy Cambridge lenne. Nem nagy szám.
2019. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!