Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti csináltatok emelt informati...

Ti csináltatok emelt informatika érettségit? Mennyire ment akkor a programozás?

Figyelt kérdés

Ha prog/mérnök infóra mentetek mennyivel voltak könnyebbek azzal a tudással a prog órák?


Egyetemem az alapoktól tanítják, valamint milyen nyelveket?


2019. febr. 9. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem előtt semennyire sem tudtam programozni, egyedül csak egy videót néztem meg YouTube-n, hogy hogy kell Hello World-öt kiírni C#-ben azt hiszem.


Egyetemen mindent a nulláról fogtok kezdeni, ezen nem kell aggódni. Ebből a szempontból hátránnyal indultam a többiekkel szemben, de félévkor mégis az én kódom lett a legközelebb a kívánt célhoz.

Mi például Java-n kezdtünk el programozni, hogy ti milyen nyelven kezdetek majd, fogalmam sincs. Arra viszont készülj fel, hogy egyetemen kívül is nagyon sok munkát igényel a programozás ha valóban jó akarsz belőle lenni. Az egyetem inkább csak az alapot fogja tudni adni.

2019. febr. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egész jól ment az érettségis szint programozásból, C#-ban. Egy év fakt után le is érettségiztem előrehozottan, ősszel.

Ez mind szép és jó, csakhogy:

Utána nem jártam már be faktra (végülis felesleges lett volna);

Nem programoztam utána semennyit sem;

Érettségi után kihagytam egy évet.

Így már két éve volt az infó érettségi, mire az egyetemi programozásig jutottam. C-ben programoztunk (BME mérnökinfó), ami egy nehezebb nyelv. Kb. a 4. hét után elfogyott a programozás tudásom. Ennyire volt elég. Így is ötös lettem, de bánom, hogy nem foglalkoztam többet a szabadidőmben programozással. Két év alatt sokat fejlődhettem volna.

Mindenhol az alapoktól tanítanak programozni, de elég gyors tempóban. Annak, aki soha nem programozott még, biztos nehéz lehet. Hogy milyen nyelveket, az változó. De az interneten mindent megtalálsz, keress rá az adott egyetem tárgyaira.

Ha mérnökinfóra mész, akkor inkább azt ajánlom, hogy fizikából érettségizz (talán elég a középszint, ha nem kell érte pluszpont, nekem egyik sincs) és a nyáron programozz egy kicsit. Egy érettségi szintet simán fel lehet belőle szedni egyedül egy nyár alatt, ha nem vagy hülye. Ha megvan, melyik egyetemet választottad, akkor tanulhatod azt a nyelvet, amivel ott kezdenek.

2019. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!