Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozati témára ötleteket...

Szakdolgozati témára ötleteket hol keressek?

Figyelt kérdés
2019. febr. 10. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Saját magadban. (Mit szeretsz?)
2019. febr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát, mondjuk első körben érdemes lenne beszélned a konzulenseddel, hogy milyen ötlet szálon érdemes elindulni. Mert mondanám azt, hogy írj az egysejtű papucsállatka szaporodásáról, de ha matek szakos vagy nem fogják értékelni.
2019. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Milyen szakos vagy?

Azt javaslom, hogy nézz körül az egyetemed honlapján a felkínált szakdolgozati témák között, illetve más egyetemek témáit is nézegesd végig.

Vagy ahogy az előttem levő írja, a konzulensedtől is kérhetsz segítséget.

De persze a legjobb lenne, ha magad találnád meg azt, ami igazán érdekel. :)

2019. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha nincs témád, gondolom, még nincs konzulensed sem.

- Nézz szét a korábbi évek szakdolgozati és TDK témái között. Azt is látod, melyik témát melyik Tanszéken, melyik oktató konzultálta.

- Nézd meg az egyes tanszékek témakiírásait (ahol vannak).

- Beszélj 2-3 szimpatikus oktatóval.

- Beszélgess felsőbb évesekkel és évfolyamtársakkal.

2019. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szociológia szakos vagyok, és semmi információt nem találtam még.. Szóval egyelőre ötlet, témaválasztás szintjén keresgélek. Városfejlesztés és társai érdekelnek, de ez szerintem nem annyira közkedvelt téma, ezért elég kevés ötletem van, azokat is inkább földrajzos helyekről kaptam.

Jö ötletek, köszönöm!

2019. febr. 12. 15:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom, hogy olyan "buta" kérdés, de nem szeretnék a konzulens elé üres kézzel állni.
2019. febr. 12. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:

"Városfejlesztés és társai érdekelnek, de ez szerintem nem annyira közkedvelt téma"

Nem értek a szociológiához, de ha a városfejlesztésben van a képzéssel releváns terület, akkor azt el kell fogadniuk témának, hiszen kapcsolódik a szakhoz. Ha megemlíted ezt a konzulensnek is, akkor talán tud ezzel kapcsolatosan mondani valamit, neki mégiscsak jobb rálátása van erre.

2019. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, el kell, volt egy ilyen órám, de az elég lópikula volt sajnos.
2019. febr. 12. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!