Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás, Informatika...

Továbbtanulás, Informatika szakon?

Figyelt kérdés
7. Osztályos tanuló vagyok. Informatikát szeretem, ebben szeretnék tovabbmenni. Ha gimnáziumban informatika szakon végzek, érettségi mellé még kapok valamit? Érdemes utána egyetemre menni, vagy el lehet helyezkedni normális, jól fizető állással egyetem nélkül is?

2019. febr. 10. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen informatikai szakgimik +1 évért cserébe adnak egy rendszergazda vagy valamiféle cisco hálózatkezelő szakmát is, ami egy OKJ-nak felel meg ha jól tudom.


Munkát lehet vele találni, de az esélye sokkal alacsonyabb ha nem végeztél egyetemet, és nagyon jónak kell legyél a szakmában, hogy a munkáltató ne cseréljen le egy magasabb végzettségűre. Illetve a béred is sokkal kevesebb egy OKJ-val.

Az egyetem és a diploma mindenképp ajánlott ha adott a lehetőség. Ha nem adott, akkor pedig az OKJ vagy a FOSZK mindenképp jobb mint a semmi, de a tudás minden esetben számít.

2019. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gimnáziumban nincs szak, csak tagozat. Ha informatika tagozatos osztályba mész, többet fogsz tanulni, valószínűleg felkészítenek az emelt szintű érettségire, de semmilyen szakképesítést nem kapsz.

Ha már középiskolában behatóan szeretnél foglalkozni az informatikával, akkor informatikai szakgimnáziumba érdemes menned. Ott az érettségivel együtt szakképesítést is kapsz, igaz, nem túl magas szintűt. Komolyabb szakképesítéshez még egy évet kell tanulnod érettségi után.

Ha jó vagy a szakmádban, egyetem nélkül is el lehet helyezkedni, de azért a munkaadók jobban szeretik az egyetemi végzettségű szakembereket.

2019. febr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!