Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvi.hu-n a jelentkezésnél...

Felvi.hu-n a jelentkezésnél érdemes megadni a középiskolai eredményeket?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, így az érettségit még nem tudom beküldeni.

Van egy olyan rész a jelentkezésnél, hogy középiskolai eredmények, itt csak a 11. évvégi jegyeket tudnám megadni, de akkor ahhoz holnap el kell menjek lefénymásoltatni és csatolni mellé, aztán majd ha megvan a 12. Évvégi jegyek, akkor utána tudom majd küldeni?


Viszont itt azt írja nem kötelező, de ha nem adom meg most, akkor később nem tudom és kevesebb pontszámom lesz, nem?

És ha jól tudom akkor az érettségit nem kell beküldeni majd, mert megnézik, viszont így nem találom, hogy hol tudom bejelölni, hogy melyik 2 tantárgyat nézzék a többletpontokhoz.


Nem nagyon értem most ezt, elakadtam, mindjárt vége a határidőnek, nem szeretnék hibát véteni.


Valaki segít elmagyarázni, hogy most hogy is van ez az egész?



2019. febr. 12. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Írd be a középiskolai 11.-es jegyeidet. Úgy van, hogy nem kötelező beírni, mert vagy a középiskolai jegyeket számítják, vagy 2 legjobb érettségi tárgyat. Ezt automatikusan így csinálják, tehát ha valaki mondjuk már letette az érettségit korábban, és a két felvételi tárgyára több pontja van mint a középiskolai jegyeire, akkor neki nem kell beírni a középiskolai jegyeket, mert azt ne számítják.


Te még nem érettségiztél így gondolom nem tudod biztosra, hogy melyik lesz neked jobb, ezért írd le a 11.-est, a 12.-est pedig majd akkor kell beírnod, amikor megvannak azok a jegyek, tehát majd júniusban.


Igen, automatikusan központi rendszerból fogják nézni az érettségi eredményeidet, sehol nem kell megjelölnöd a két tárgyat, mivel automatikusan azt a két tárgyat nézik, ami beszámítható felvételi tárgyként a szakra, és ami a legjobban sikerült ezek közül neked.

2019. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, a gep automatikusan a jobbat számolja. Úgyhogy ad meg nem tudhatod hogy jobb lesz-e az erettsegid duplázás neked vagy inkább a tanulmányi eredmény lesz a kedvező. Írd be semmit nem veszítesz.
2019. febr. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!