Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Corvinusos kolik közül...

A Corvinusos kolik közül Tarka jobb vagy a Kinizsi?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, most Tarkás vagyok, szóval elgondolkodtam, maradjak-e jövőre vagy ne. Nekem igazából terszik, hogy nem a belvárosnak a zajában-bűzében kell lakni, meg azért a felújított szoba elég szuper. Hallottam, hogy a Kinizsiben nincs mosdókagyló a szobában, koedukált a mosdó és a zuhany, nincs wifi meg ilyenek. De érdekelne, hogy akinek van kinizsis tapasztalata, az mit gondol. Mindenfélét hallottam már, és sok info nem volt összeegyeztethető. Tehát nagyon hálás lennék, ha valaki tudna egy pár friss infoval szolgálni a Kinizsiről. Ha pedig össze is tudná hasonlítani Tarkával, az még szuperebb lenne.

Előre is köszi a válaszokat. :)



2019. febr. 21. 23:00
 1/2 anonim válasza:

Én mind a 3-ban (Rádayval együtt) voltam 1-1 évet.


Elhelyezkedés:

-T: eszméletlen messze van, ha dolgozni akarsz egyetem mellett, (ami ajánlatos,) akkor hatalmas szívás. A hely csendes, bár pár éve még kint szaladgált a környéken egy szatír :D. Emellett vásárolni nem nagyon lehet a közelben, a jó kajafutárok sem szállítanak sokszor ide, ami hatalmas érvágás.

-K: Eszméletlen jó helyen van - villamosok, metrók, minden ott van az arcodban, na meg az egyetem. Viszont nagyon könnyű a reggeli forgalom és 1-es villamos zajára kelni főleg nyitott ablaknál. Füldugó ajánlatos. Viszont a környéken sok lehetőséged van: van spar, éttermek, nehru-part, kocsmák, meg minden ami kell.


Szobák:

-T: tágas, van csap és hely ahová a cuccaid tudod tenni, és még pár ember is elfér egy kis bulihoz. Talán nincs annyira meleg nyáron, mint a Kinizsiben, de ez most nem rémlik.

-K: kicsi szoba, nincs csap, kevés a hely, nincs szúnyogháló az ablakon és a duna miatt nyáron rendszeresen tele vannak a szobák és folyosók bogarakkal, szúnyogokkal. Emellett a magasabb emeleteken nagyon durván meleg szokott lenni. Viszont a szobák nagy része fel van újítva, rendes ággyal, meg bútorokkal. Emellett csak 1 másik emberrel kell megosztanod (ha nem a négyesbe kerülsz) a szobád.


Közösségi élet:

-T: szerintem itt jobban össze tud egy-egy társaság kovácsolódni, nekem itt alakult ki egy nagyon jó baráti társaságom. Mivel csak a földszinti kis kocsmaszerűség van, ezért mindenki oda jár inni. Az összezártság és a "kitaszítottság" miatt könnyebben alakulnak ki kapcsolatok.

-K: Ha van kolis társaságod és beszéltek a szobabeoszás felelőseivel, hogy egymás mellé kerüljetek, akkor nagyon jó hangulat tud kialakulni. Ha még nincs ilyen csapatod, akkor kérdéses - bekerülhetsz egy kínaiak által lakott szintre ahol nem fogod jól érezni magad (bár ez a tarkánál is pont így van).


Összességében ha dolgozni szeretnél, vagy más társaságokkal eljárni, vagy csak szimplán 9:30-kor kelni a 9:50-es órára akkor mindenképp a kinizsit ajánlom. A jó gyakornoki tapasztalat karrier szempontból fontos, tehát én ezt egy szükséges lépésnek tekintem. Emellett ha már van társaságod a tarkában akkor megbeszélheted velük hogy mindenki célozza meg a kinizsit, így talán nem kerülsz messzire tőlük. Ha még a következő évben nem akarod elkezdeni a karriered, és nem gond, hogy mindentől (is) messze van, és inkább a tarkás helyi arcokkal maradnál, akkor persze maradj. A tendencia viszont inkább az, hogy mindenki a belváros (és a lehetőségek) felé kezd el menni.

2019. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2019. márc. 1. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!