Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként, önellátóként...

Egyetemistaként, önellátóként milyen szociális ösztöndíjakra, pályázatokra lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


22 éves egyetemista vagyok,szüleim már nem támogatnak. Szeretnék érdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak ezekkel a szociális támogatásokkal kapcsolatban. Tudom, hogy van egyetemi szoc. ösztöndíj, de úgy tudom az önkormányzat is biztosít valamit a magam féléknek. A probléma az, hogy tök egyedül vagyok, másik városban, ahol a szülők élnek (ide is vagyok bejelentve), és sajnos a diák meló arra elég, hogy a lakhatást megoldjam.


Szóval várom a válaszaitokat, javaslatokat, merre induljak támogatás ügyben, illetve, hogy kb. mennyit kap az ember ezektől az ösztöndíjaktól.


Köszönöm,

P


2010. júl. 2. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bursa hungarica ösztöndíjra keress rá!
2010. júl. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jajah, sulis szoctám, plusz Bursa. Meg tanulj, és akkor tanulmányi ösztöndíj!
2010. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szoc. támnak is vannak különböző részei (nagycsaládosoknak, árváknak, lakhatási támogatás, tankönyv tám.)

Ezeket érdemes próbálni, mert elég sokat lehet belőle kapni.Akár egyszerre többet is kaphatsz.

A bursa hungarica én úgy tudom, hogy elég keveset ad, de az is valami...

Valamint a tanulmányi ösztöndíj is sokat segíthet.


És az, hogy mennyit kaphatsz?akár nagyon sokat is!

Én tanulmányi, szoctámot(2félét) és bursa-t kapok és bőven sok!

2010. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Kedves utolsó: megkérdezhetem mennyi az annyi? Végülis név nélkül írunk itt :)


Tanulmányi ösztöndíjról mindig pár tizeddel maradok le, szóval a korábbi évek alapján, most sem számolok vele inkább.


És ezeket (tankönyv, lakhatás,stb) az önkormányzattól kell igényelni? Mert nálunk suliban csak ilyen van, hogy szociális ösztöndíj, szóval semmi konkrétabb változata nincs.

2010. júl. 2. 17:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de nem tudnak vagy nem akarnak támogatni a szüleid, mert szerintem nem mindegy. Egyedül szülői támogatás nélkül nagyon nehéz elvégezni egy egyetemet. Más a helyzet, ha van valami végzettséged és úgy dolgozol, mert akkor van bevételed, de így konkrét SZAKMA nélkül. A szüleiddel meg beszéljél. Bizony hallottam, olyan példákat is, ahol nem akarták a hallgatót támogatni a szülei, mert például egy kicsit meg kellett volna húzni a nadrágszíjjat életszínvonal terén, vagy úgy gondolták, hogy nemérdemes belefeccolni ennyi pénzt a gyerekük oktatásába, szánalmas.

Egyébként, amit a fent írtak, azokat pályázd meg.

Emberek, csak azt nem tudom, hogy állandó munka mellett, hogy fog ő jó jegyeket szerezni, hogy ösztöndíjat kapjon. Na ha valaki így tudja JÓL és RENDESEN csinálni az egyetemet, azelőtt emelem kalapom.

2010. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudnak támogatni, csak azzal, hogy nyilatkoznak, hogy már nem támogatnak, hátha ezzel kapok valami anyagi támogatást.


Egyébként mi a jobb, ha náluk maradok bejelentett lakcímmel, vagy át költözöm hivatalosan az egyetem városába.

2010. júl. 6. 09:52
 7/8 anonim válasza:
Üdv. Én is hasonló cipőben járok. Érdekelne, hogy sikerült-e valamit elérned ezügyben?
2010. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem jött össze semmi, maradt a munka a suli mellett. :( :)
2010. nov. 12. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!