Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szabályos háromszög területé...

A szabályos háromszög területének képlete benne van a négyjegyű függvénytáblázatban?

Figyelt kérdés

a^2*gyök(3)/4

Erre gondolok.

És ha igen, akkor hányas oldalon?


2019. febr. 26. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán lapozd fel!

Én a háromszögek vagy területek témáknál nézelődnék.

2019. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valahogy éreztem, hogy lesz ilyen válasz.

Pont azért kérdeztem, mert már többször kerestem, de soha nem találtam meg, és szerintem elég fontos és benne kellene lennie.

De tanácsodat megfogadva ma harmadszor (és az utóbbi pár napban legalább tizedszer) végiglapoztam a négyjegyűt és most sem találtam meg benne a képletet.

2019. febr. 26. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Talán azt is kellene tudni, hogy milyen függvénytáblázatod van... Mert ugye nem csak egyfélét gyártottak.


Az én "fehéremben" (Négyjegyű függvénytáblázatok, összefüggések és adatok, ISBN: 9 789631 957037) nincs benne, de olyan képlet benne van, amiből le lehet vezetni (például a T=(a*b*sin(y))/2 esetén a=b, y=60°, így T = (a^2*gyök(3)/2)/2 = (a^2*gyök(3))/4.).

2019. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem konkrétan ez a képlet, de az a*b*sin(gamma) /2 képletbe behelyettesítesz (a és b a szabályos háromszög egyenlő oldala és gamma 60 fok).

Sárga függvénytáblázat 39. oldal felső harmad. Fehér függvénytáblázat 59.oldal. Esetleg a 60.oldal lap tetején megtalálod a szabályos n-szög területképletét.


Az általad leírt képlet a Te formátumodban nem található meg a függvénytáblázatban belenyomtatva. Más kérdés, hogy az én időmben a fizika részhez írtuk be halványan ceruzával.

2019. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. febr. 27. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!