Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mi alapján választottátok...

Ti mi alapján választottátok ki aut, hogy mivel szeretnétek foglalkozni?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok egy gimiben, március végéig kell faktot választanunk, de fogalmam sincs mit akarok. Annyit azért tudok, hogy fizikát és matekot nem, fizikát azért, mert nem értem már 7.óta hiszen a tanár nem magyaráz el semmit. De azért buta nem vagyok, ha nagyon akarnám menne, de nem is nagyon érdekel. Matekból eddig is 2 csoportra voltunk bontva, én az alapmatekra mentem(nem az emeltre), és a tanárom szerint már nagyon le vagyunk maradva az emeltesektől, de a matek se érdekel annyira. Eddig a bioszt tanultam emelten 9.től,10.től a kémiát is felvettem, de egyik se érdekel annyira, bár a biosz még mindig sokkal jobban, mint a kémia. Szeretnék majd olyan szakmát amit szeretek. Bioszból az etológia érdekelt amúgy nagyon, legszívesebben etológus lennék, de azt csak bpn lehet tanulni, és biosz alapot kell hozzá elvégezni, és csak mesteren lehet etológusnak menni+elvileg nem is keres jól. A másik 2 az állatorvos és pszichológus volt. De az állatorvostól egy kicsit félek a műtétek miatt, és mivel bpn van az egyetem, de a héten megyek megnézni egy műtétet.
2019. márc. 4. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Etológus képzés nem csak Budapesten van, ahol biológia szak van, ott etológia msc is van, többet között Szegeden is. Igen, kell hozzá a bsc+msc, és ha munkát akarsz, akkor phd. De szerintem nem érdekel ez téged, amit ált. meg középsuliban olyan néven tanítanak, annak semmi köze a valósághoz.
2019. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fizetési kilátásokat ( diplomától függően ez lehet 120-300 ig mondjuk) és az érdeklődési körömet próbáltam az igènyeimnek megfelelően összepárosítani.
2019. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 🙂 nem is tudtam h van Szegeden is(szegedi vagyok), ezt jó tudni, majd kicsit jobban utánaolvasok ennek a képzésnek,de igazad van, biztos nem csak az érdekességeket tanítják, lehet elmenne a kedvem. És gondolom a fizetés se túl jó. Leírnátok a válaszotok mellé, hogy milyen szakmát választottatok, és ha most benne dolgoztok, mennyit kerestek?
2019. márc. 4. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én biológia szakot végeztem + élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök msc-t, azért tanultam ezt, mert ez érdekelt mindig is, ezt akartam csinálni. Páylakezdő vagyok, bruttó 360ezret keresek.
2019. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!