Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez plágiumnak számít?

Ez plágiumnak számít?

Figyelt kérdés

Az egyik részfejezetemhez találtam egy nagyon jó oldalt. Természetesen nem mindent onnan írtam ki, de egy oldalból kb a felét annak az írónak a gondolatai töltik be. A mondatokat átfogalmaztam, és közben meg vannak saját gondolatok is, amik eszembejutottak azzal kapcsolatban.

Az szöveg legvégén raktam hivatkozást, beszúrtam a lapjegyzetbe az oldal linkjét, ahonnan szedtem.

Szerintetek ez így jó és nem minősül plágiumnak?



2019. márc. 6. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A plágium azt jelenti, hogy ha szószerinti szöveget veszel át valakitől és nem teszed idézőjelbe, megjelölődsz meg hivatkozást róla, hanem saját gondolatodként tünteted fel.
2019. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A forrást jelöld meg, illetve nézd meg a szöveget egy plagiarism check nevű oldalon, hogy hány százalék a kölcsönzött munka.

Nekem már volt, hogy semmit sem másoltam szóról szóra, mégis kijött vagy 40%, szóval jó volt előtte megnézni. De volt amikor egy régebbi beadandómat használtam, és kiadott vagy 70%-ot mert az egyetem oldalán megtalálta feltöltve, bár azt elfogadták végül.

2019. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első amúgy rosszul mondja, mert nem csak a szószerinti másolás számít plágiumnak, hanem bármi olyasmi, hogyha a saját magadénak tüntentsz fel egy ötletet, ami nem a tiéd. Ezt is kiszűrik a turnitin meg hasonlók, tehát igen ha nem tünteted fel, hogy honnan vetted ezt, az plágium lenne.
2019. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!