Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora jövő van a cnc gépkeze...

Mekkora jövő van a cnc gépkezelő szakmában?

Figyelt kérdés
így idő után rájöttem hogy igaz jó szakmát tanulok de a szakma oktatása az iskolámban gyászosan szar, szóval arra a döntésre jutottam hogy iskolát váltok, mivel a környéken nincs ilyen vagy hasonló szakma ezért a cnc gépkezelő szakmán gondolkodok erősen, menyire nehéz ez a szakma, milyen jövő van benne?

2019. márc. 10. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jó az állóképességed, tudsz állni napi 8-10 órát, bírod a monotóniát, jó a kézügyességed, tudsz figyelni az apró részletekre, minden munkanapon 8-10 órán keresztül folyamatosan koncentrálni és nincsenek nagy elvárásaid fizetés terén (értsd: kezdőként éhbér, később sem sokkal jobb) akkor ez egy nagyon jó szakma.

Ha olyan helyre kerülsz ahol úsznak a melóban csak éppen már nincs hülye (mármint ember) aki annyi pénzért dolgozzon nekik akkor hétvégén is mehetsz (kb el is várják) akár még vasárnap is. Legtöbb helyen általában befigyel 2 műszak, rosszabb esetben 3, ritkán van 4 műszakos is.

Jövő addig van benne, amíg a gépkezelő Biorobot munkabére sokkal olcsóbb mint beszerezni és beüzemelni egy ipari robotot mérőcellával.

Ha szerencséd van, olyan helyre kerülsz ahol később tovább tudsz lépni gépbeállító, aztán technológus munkakörökbe, de ez legalább 5-10 év.

2019. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Feff


Az elözõ CNC-s kérdésnél mást írtál, 200-230e Ft nettó fizetés, késõbb emelkedik... Akkor mi a nem jó ebben? Egy rendõr, de egy mentõs is kevesebbet kap ennél...

Aztán hogy monoton e, az minden munkára rámondható, gondolj egy pilótára, vagy egy köztitsztviselõre, ugyan az minden nap. Aki nem akar monoton munkát, az orvosnak megy, esetleg valami jó IT szakmát szerez.

A gépi forgácsoló és a CNC gépkezelõi suli után érdemes megtanulni nagyon a CAD/CAM programcsomagot. Akkor elõrébb lehet menni. Azzal, hogy 5 évig nyomogat pár gonbot, nem lesz soha gépbeállító vagy programozó. Az egyedi gyártásba érdemes elmenni inkább. De ahhoz tudni és tanulni kell, de nem kell hozzá sok év, csak tanulni.

2019. márc. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3+1 éves a képzés és elvileg a programozást is tanítják.
2019. márc. 12. 06:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves #2-es válaszoló!


Lekötelezel, hogy nyomon követed tevékenységemet ezen az oldalon és emlékeztetsz rá hogy mikor hova mit írtam, ez igazán megtisztelő, főleg hogy így névtelenül teszed mindezt.


Nem tudom konkrétan melyik "CNC-s kérdés"-re gondoltál, mert van egy pár, de igazából mindegy is (meg nem is érdekel..)


200-250-et valószínűleg olyan munkakörre írhattam, ahol kicsivel több a felelősséged és feladatod annál, hogy berakod a vasat kiveszed a vasat, zöldgomb. Mert sajnos sok helyen kb. ennyi a feladata egy "gépkezelőnek".


Mentősök bére ismét nőtt idén úgy tudom, mondjuk nem tudom te melyik "mentős" kategóriára gondoltál, mert van a Mentőápoló, Mentőtiszt, Mentőorvos nyilván nem egyforma jövedelemmel.


Monotónia terén lehet másra gondoltunk, javaslom hogy tanulmányozd pl. ezt a videót:


[link]


3:00-tól érdemes nézni,mert előtte a beállást csinálja a srác.

Igen, vannak olyan gyártó cégek ahol ilyen jellegű munkák is előfordulnak, nem dolgozhat mindenki egyedi gyártásban meg kis szériában.


CAD/CAM-ot érdemes megtanulni ebben egyetértünk, nekem is van CAD/CAM informatikus végzettségem, viszont gyakorlat hiánya miatt egyedi gyártásban nem tudtam elhelyezkedni, sorozatgyártáshoz meg felesleges ilyen végzettség, mert úgy sem te fogod írni a programokat. Ha olyan céghez tudsz kerülni ahol ember számba veszik a munkavállalót és valamiféle karrierlehetőséget, életutat tudnak biztosítani neked, akkor ha lehúzol ott pár évet nekik úgyis elküldenek továbbképzésre. Megint segítek: legtöbb magyarországi cég nem ilyen....


" Azzal, hogy 5 évig nyomogat pár gonbot, nem lesz soha gépbeállító vagy programozó" ezzel szintén maximálisan egyet tudok érteni, de tapasztalat nélkül, pályakezdőként talán érdemes bevállalni ilyen munkát, aztán 1 max 2 év múlva lelépni és keresni jobbat.


Kérdezőnek: " 3+1 éves a képzés és elvileg a programozást is tanítják." ha ez egy 4 éves képzés, akkor biztos hogy nem gépkezelő szintű képzésről van szó. Ha esetleg mellette még el tudsz menni kulizni akár részmunkaidőben mint betanított gépkezelő, akkor a végzés utána sokkal könnyebben el fogsz tudni helyezkedni ebben a szakmában. A +1 gondolom szakmai gyakorlat éve, ha ezt egy valós, termelő vállalatnál tudod eltölteni ahol nem sakkfigurákat kell esztergálni egy tanműhelyben, akkor ez egy elég komoly képzésnek hangzik és megérheti elvégezni ha tényleg érdekel ez a szakma és szeretnél dolgozni benne.


További sikereket kívánok.

2019. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Feff, konkrétan mit ajánlasz a CNC helyett? Eddig semmit sem halottam.
2019. márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én ebben dolgozok. Valóban az alapfizu szinte minimálbér, hétvégével, túlórával lehet jobban keresni. Nálunk az van, hogy a jelentkezőknek indítanak tanfolyamot, 2 év hűségidővel. Letudják a 2 évet, aztán aki nem tud előrébb lépni, az megy külföldre.

Ez is egy olyan foglalkozás, ahol nagy a fluktuáció-nem véletlenül.

2019. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!