Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsga, újraélesztés?

Elsősegély vizsga, újraélesztés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hétfőn tettem sikeres KRESZ vizsgát, most nézegetem az elsosegely tanfolyamokat hogy hova jelentkezzek.


Az lenne a kérdésem,hogy a vizsgán tudom hogy kötelező lesz ujraeleszteni. Rendesen bele kell fújni majd a bábu szájába? Ezeket a bábukat tisztítják a vizsgázók után??


Illetve csak a mellkas kompressziot kell bemutatni, vagy el kell játszani a szituációt hogy mentőt hívok stb?


2019. márc. 13. 21:36
 1/4 anonim válasza:
Mi steril gézlapokat kaptunk azt kellett a bábu orrára rakni mivel abba kellett fújni nem a szájába,nem kellett semmit eljátszani csak simán bemutatni az újraélesztést illetve a stabil oldalfekvést
2019. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

Nem a száján át lélegezted, hanem az orrán, és igen bele kell fújni, méghozzá nem is akrámilyen módon, mert emelkednie kell az ambu baba mellkasának, szóval nem imitálni kell, hogy újraélesztenéd, hanem újra kell éleszteni. De zsebkendőn, gézlapon....keresztül.


Nem tisztítják, hiszen az embert sem tisztítják, akár milyen is, lélegeztetned kell egy hajléktalant is, egy vérben tocsogót is.

2019. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én egyetemen vizsgáztam eddig csak és ott olyan bábú volt, amit csak szájon át lehetett lélegeztetni. Gézlapon keresztül kellett és a tanár tett ki fertőtlenítőt, így mindenki maga után áttörölte a bábút és úgy jött a következő ember.
2019. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szájába kell fújni, de raknak már rá gézlapot szóval semmi bajod nem lesz. Nálam ma úgy volt, hogy bementem

és ott a bábú, játsszam el mi van ilyenkor. Felsoroltam a teendőket, légzésvizsgálat stb. stb. Nyomtam 5 kompressziót mert mondta, hogy elég lesz.

Húztam egy tételt, ami 2 mondat volt elmondtam, hogy mit tennék, segített is.

6 perc volt az egész.

2019. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!