Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha a magyar érettség...

Mi lenne, ha a magyar érettségin csak a szövegértést csinálnám meg, az elemzéseket nem?

Figyelt kérdés

Ha megvan a teljes pontszám 25%-a elemzések nélkül is, akkor nem tudnának megbuktatni csak azért, mert kihagytam a 2. összetevőt?

És töriből is ha csak a tesztes részt írom meg, mehetek szóbelizni?

Úgy tudom, ahhoz, hogy valaki egyáltalán szóbelizni mehessen, minimum 12,5%-ot kell teljesítenie.



2019. márc. 16. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Minimum 20% kell az összes összetevőből összesen az elégségeshez, ha az megvan nincs gond. Elméletileg lehetséges amit írtál, de ha éppencsak a minimumot hozod össze akkor a szóbelinek szinte tökéletesnek kell lennie, hogy ne bukj meg. Na meg a tesztnek/szövegértésnek nagyon jónak kell lennie hozzá. Most te ráfeküdnél egyetlen feladatra a kettesért? Akkor már inkább feküdj rá az egészre és legyen négyes.
2019. márc. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"akkor nem tudnának megbuktatni csak azért, mert kihagytam a 2. összetevőt?"


De.


És ezt valószínűleg már el is mondták az iskolában, csak te épp hiányoztál, vagy nem figyeltél. Minden iskolában felkészítenek lelkileg és technikailag az érettségire. Nálunk például minden szaktanár elmondta az ő tárgyára vonatkozó követelményeket és értékelési szempontokat. Sőt, még kérdezni is lehetett.


Amire te számítasz, az nem működik. Nem lehet megúszni egyik feladatot sem.

2019. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem mondták el. Sajnos nálunk ilyen meg sem fordul a tanárok fejében, hogy valaki pont a kettesre hajt. Egy eléggé erős iskolába járok, mérnöknek szeretnék továbbtanulni. Ehhez ugye mat-fiz emelt... Nos, nekem abszolút nem mennek a humán tárgyak, így reménykedem a kettesben.
2019. márc. 16. 10:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóképp voltam én is. Haver, a magyar érettségi vicc. Ne parázz rajta, nekem is 80% lett, pedig világ életemben utáltam és nem is voltam belőle jó, mindig kettes voltam. Készülni nem nagyon lehet rá, hiszen az elemzés minden évben más, és általában kortárs mű. Választani is mindig lehet egy összehasonlító vagy egy műelemzés közt.


Remélem segítettem!

Egy mérnöki szakos hallgató

2019. márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hátha jobb lesz, mint kettes:D
2019. márc. 16. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túlreagálod, még aki szar volt és nem is szerette az irodalmat is megírta legalább hármasra, senki nem ment szóbelizni pedig nagyon sok síkhülye volt az osztályomban és senki nem tanult rá
2019. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hemzsegnek itt a butaságok, 20% meg minden összetevő. A magyarérettséginek összesen 2 (kettő) vizsgarésze van, a szóbeli meg az írásbeli. Mind a kettőn el kell érni külön a 12%-ot (nem 12,5), ami az írásbelin 12 és a szóbelin 6 pont, és összesen a 25%-ot (38 pont a 150-ből). Tehát meg lehet csinálni, de ha valamelyik feladathoz egyáltalán nem fogsz hozzá, azzal eljátszhatod a tanárod jóindulatát, amire meg szükséged lesz a szóbelin. Tehát csinálj meg mindent, amit tudsz, legalább az erőlködést lássa.

Egyedül az emelt idegen nyelvi írásbeli áll több részből, ahol külön-külön kell a 12%.

2019. márc. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Minden iskolában felkészítenek lelkileg és technikailag az érettségire."

Ahogy te tévedsz. Ha csak itt a GYIK-ot olvasgatod, már látni fogod, milyen sok helyen nem mondanak el alapdolgokat vagy rosszul. És sajnos sok tanár is van, aki kiválóan tanítja a tárgyát, de nincs tisztában az érettségi részleteivel, mert nekik se tanítja senki, úgy kéne összeszedni.

2019. márc. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is matekos voltam, és ugyanígy féltem a magyartól, mint te, aztán csak összejött az az ötös valahogy.
2019. márc. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6

"még aki szar volt és nem is szerette az irodalmat is megírta legalább hármasra, senki nem ment szóbelizni pedig nagyon sok síkhülye volt az osztályomban és senki nem tanult rá"

Senki nem ment szóbelizni? :D Kötelező a szóbeli... Egyedül matekon nincs szóbeli, csak annak aki anélkül megbukna.

2022. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!