Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Műszaki menedzser vagy kereske...

Műszaki menedzser vagy kereskedelem és marketing szerintetek?

Figyelt kérdés

A műszaki menedzser több egyetemen is meg van jelölve (OE,BME,DE), a ker. marketing pedig a BGE-n.

Érdekelne olyan embereket véleménye, akik az adott szakokon tanulnak, végeztek és elhelyezkedtek. Érvek ellenük, mellettük, fizetés, szakosodási lehetőségek stb. Aki csak annyit tudna benyögni, hogy büfészak az egyik vagy másik, az tartsa magában nyugodtan, mert nem érdekel.



2019. márc. 17. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Műszaki menedzser pályakezdőként valamivel jobb elhelyezkedési lehetőségeket biztosít, valamivel magasabb fizetésért. Hosszú távon viszont KerMarkkal talán valamivel egyszerűbb előrelépkedni, több olyan állást kínálnak, amiben van fejlődési potenciál és magas fizetés reménye. Igazából az a kérdés, hogy melyik érdekel jobban, mert azért eléggé eltérő területekről beszélünk. Gondold át, hogy mit szeretnél inkább tanulni, nézegess mintatanterveket és az alapján dönts. Ha kérdés az is, hogy melyik intézmény, akkor a Műment érdemes BME-n megcsinálni. Ott a legkomolyabb és ezt is szeretik a legjobban a munkáltatók.
2019. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

Mindkettő jó, HA normális helyen végzed ÉS folyékonyan beszélsz angolul. Célszerű utána ráhúzni egy mestert is, munka mellett.

Ha jó vagy, 6-8-10 év tapasztalattal műmenedzserrel lehetsz például IT project manager, kermarkkal lehetsz mondjuk key account manager, vagy brand manager. Mindkettő bruttó 1 misi fölött van (Hays guide a barátod).

2019. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs "rendes" mérnöki diplomád, a műmen diplomával max sales-es leszel. A valódi mérnökök lemosnak a pályàról.


A kermarkban ugyan túlképzés van, de az álláslehetőség is nagyon széleskörű, piackutatástól kezdve mindenféle kereskedelmi funkciókig, egészen nagy cégnél felsővezetésig mindenféle funkciókat elláthatsz vele.


Én speciel nagyon nagy multinál vagyok stratéga (Németországban), BGE-s kermark BSc-vel + CEU MBA-vel.

2019. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Azért olyat ne hazudjunk, hogy műmenes diplomával csak saleses lehetne, mikor elég sokféle állást be lehet tölteni ilyen végzettséggel. Többek között nyilván egy műszaki menedzserit is.:D
2019. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, gyakorlatilag azonban a műszaki menedzserek nagy része mérnöki diplomával ÉS gyakorlattal rendelkező mérnök, ami valahol logikus is. Amiket én hallottam, hogy kiábrándító műmenes diplomával elhelyezkedni.
2019. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azon nem kívánok vitatkozni, hogy a többség honnan kerül ki. Nyilván akad sok olyan is, aki a hagyományos mérnöki diplomájával lesz menedzser, és nyilván nehéz felmérni a pontos arányokat. Én csak azt kifogásoltam, hogy max saleses lehet, ami nyilván nem igaz, mert rengeteg műszaki menedzsernek van csak ilyen végzettsége.
2019. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak sales-es lehetnél akkor nem lenne ilyen képzés. Műszaki menedzserrel is nagyon sok helyen el lehet helyezkedni. Vidéken főleg, ahol a termes van. Mercitol kezdve az audiig, aztán most épül a bmw gyár. Érdemes debrecenbe tanulni, mert onnan 100% hogy állásod lesz. És még lehetne sorolni. Elég jó fizetéssel. És nem gyári munkás leszel...
2019. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Termelés*
2019. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!