Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kezdek összeomlani...

Mit tegyek? Kezdek összeomlani. Nem találom a helyem.

Figyelt kérdés
Teljesen összeomlottam. Orvosi egyetemre járok, és most úgy érzem ez nem az én utam. Én választottam ezt, senki sem erőltetett, sokat tanultam, hogy bekerüljek, de most mégis úgy érzem, érettségi után én csak úgy mentem valamerre. Hogy derítsem ki jó helyen vagyok-e itt? Nem tudom, miért érzem így, eddig annyira elhivatott voltam, de most úgy érzem nem tudom megcsinálni ezt az egyetemet, hogy én ide hülye vagyok, de lehet ez csak egy átmeneti félelem, vagy lustaság? Nem tudom, össze vagyok zavarodva. Ha itt hagyom, akkor mi van ha később bánni fogom?

2019. márc. 18. 10:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Motivációm is elveszett most, és azt olvastam itt, hogy ha valamihez nincs motivációd, akkor nem szívből, hanem muszájból csinálom... Elgondolkodtatott, mi van, ha velem is ez van?
2019. márc. 18. 10:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A halasztás nem opció? Vagy nem lehet? Lenne időd átgondolni az életed.
2019. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A motiváció baromság. Csak azzal soha senki nem ért még el nagy dolgot. Az kevés önmagában. Olykor csak csinálni kell. Lesz jobb időszak is, és minden alkalommal ha levert leszel egyre könnyebben fogsz túljutni ezen.

Ettől függetlenül még nem biztos, hogy ezt akarod csinálni.

Azt majd egyedül kell kiderítened.

2019. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha halasztok, félek kiesek a ritmusból végleg. Bár az lenne nekem is a legjobb. Viszont azt nem tudom hogyan döntsem el, mi alapján, mik a válaszok... Valahogy magamban kellene megtalálni, csak nem tudom hogyan.
2019. márc. 18. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésekre a választ magadnak kell megtalálnod, abban nem tudunk segíteni. Gondolj arra, hogy miert ezt a szakmát választottad, keress valamit ami benned tartja a lelket. Ha nincs ilyen, vagy tenyleg nem tudod miert vagy ott, halassz egy evet. Menj el dolgozni, tisztísd ki a fejed; utána hidd el pikk-pakk vissza fogsz tudni szokni, vagy rájössz hogy ez nem a te világod.


Es itt jön be a motiváció. Lehet, hogy motivációval sok senki nem ért el semmit, de biztos hogy többet mint aki csak csinál valamit mert muszáj. Ha nincs motivációd igenis nehezen tudsz haladni, nehezen fogsz tudni érvényesülni, hiszen csak azt csinálod ami kötelező, ami a minimum. Pedig sok szakmában szamit az is, mit teszel pluszba a tanulasodert, önmagad fejlesztéséért, amit a kötelező minimummal nem fogod teljesíteni, mert nincs motivációd, tehát hátrányból indulsz mint azok kiket tenyleg erdekel a szakma es minden lehetőséget megfognak a fejlődésért. Ellenkező esetben van motiváció, tehát nem teljesül az amit korábbi hozzászóló mondott. Én még soha nem találkoztam, de még csak nem is hallottam olyan sikeres és elismert szakemberről, aki rengeteg mindent elért, de nem élvezi azt amit csinál, hanem kötelezően arra a pályára irányították és egy kettessel átbugdácsolt az egyetemen. De javíts ki kérlek ha tévedek.

2019. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy ott hagyd!! Csináld!! Majd visszatér az önbizalmad :) tarts ki!!
2019. márc. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy Magyarországon vagy külföldön tervezel orvosként elhelyezkedni, de azt már biztosan te is sejted, hogy Magyarországon az orvosi pálya rengeteg lemondással jár. Ha valaki jó orvos akar lenni és nem munkaként tekint a szakmájára, hanem hivatásként, akkor az nagyjából olyan, mintha szerzetesnek menne. Itthon egyre kevesebb az orvos (ápolókról, műtőssegédekről nem is beszélve). A legrosszabb helyzetben a rezidensek vannak, irgalmatlanul sok ügyelettel, a legtöbb esetben szakorvosi felügyelet nélkül. Utána sem könnyű, sem a szakorvos jelöltnek, sem a már szakorvosnak. Jó helyre (ahol vannak orvosi eszközök, asszisztensek és nem omlik rád a fal) szintén nehéz bekerülni. Egy olyan orvos, aki lelkiismeretesen a hivatásának él, az sajnos le kell, hogy mondjon a jó fizetésről, az egészséges életmódról és a normális családi életről. Nem hiába nevezik az orvosi szakmát HIVATÁSnak. Rengteg lemondással jár, külföldön is, de Magyarban még inkább.

Szerintem azt tisztázd magadban, hogy milyen életre, életstílusra vágysz. Ha kész vagy lemondani a fentiekről, és vasakarattal, önmagadat feláldozva a betegekért, rászorulókért akarsz élni,akkor végy egy nagy levegőt és csináld végig az egyetemi éveket. Ha viszont nem tudsz lemondani a tisztességesen megfizetett munkáról, jó munkakörülményekről, személyes egészségedről és normális családi életről, akkor ezt a pályát nem neked találták ki (nem szégyellnivaló, ha jó életet akarsz).

Amúgy nem feltétlenül kell abbahagyni. Lehetsz patikalátogató vagy átképzéssel még ezer más. Keress rá és ne ess kétségbe,mert mindennek megvan a miértje.

2019. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mivel nagyon szeretnék az lenni, és nem akarom, hogy az maradjon bennem egy életre, hogy mi lett volna ha, ezért végigcsinálom. Úgy gondolom, ha nem vagyok ide való később úgyis kihullok, vagy majd a klinikai részén belelátok jobban. Viszont ha addig eljutok, már akkor is végigcsinálnám. És igen, ha utána látom, hogy nem, ez nem megy, akkor nem megyek el rezidensnek, hanem pályát módosítok, akár másik képzéssel, akár valamilyen munkával, és mellette kezem magam. Valójában könnyebb orvosi után mást csinálni később, mint a más után rájönni, hogy én képes lettem volna az orvosi hivatásra, és az azzal járó lemondásokra, de feladtam. Akkor már túl késő.
2019. márc. 22. 14:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha időben végzek 24 leszek. És bár nekem már soknak tűnik, imserek rengeteg embert, aki ilyenkor kezdett el egy egyetemet, szóval lehet még akkor nekem sem lesz késő amennyiben úgy döntök átképzem magam. Viszont sok orvost is ismerek, és kevés közöttük, akinek se családja, se szabadideje. Persze biztos van aki szinte beköltözik a kórházba, de szerencsére annyi szak van az orvosláson belül, és nem mind igényel ekkora áldozatokat. Szerintem meg lehet csinálni, itthon is, hogy dolgozzak, legyen időm a családra, sőt néha még szabadidőm is legyen. Még ha nem is fogok milliókat keresni. Nem is igazán motivál a sok pénz, inkább elég legyen... Most pozitív vagyok, remélem kitart.
2019. márc. 22. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!