Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jobb geometriából?

Hogyan legyek jobb geometriából?

Figyelt kérdés

A tulajdonságokat, definíciókat mindig megtanulom, de nem tudom mindig alkalmazni őket szerkesztésnél.


Órán tudom, értem a szerkesztést, de a dolgozatoknál remeg a kezem. Még a körzőt is nehezen fogom meg. Arról még nem is beszéltem, hogy elfelejtem, hogy hogyan kell szerkeszteni.

Az elméletet viszont tudom, de a szerkesztés nem megy.


Egyébként 5-ös vagyok matekból, versenyekre is szoktam menni, de a geometria nehezebben megy.



2019. márc. 22. 20:14
 1/4 A kérdező kommentje:
7.osztályos vagyok.
2019. márc. 22. 20:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ezen csak az segít ha otthon gyakorlod. Minél többször minél pontosabban. Először lassan nyugodtan lépésekre bontva egy lépést begyakorolva majd továbbhaladni.
2019. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rajzolnod kell sokat. Szabadkézzel is, mert az javítja a térlátást

és a geometriai szemlélethez hozzájárul.


Másrészt a szerkesztések megértéséhez nem elég az, hogy lássa az ember.


Mert ez egy olyan dolog, hogy mutatják a táblánál, akkor érted is.

Olvasod a könyvben érted.

De ha becsukod a könyvet, akkor már nem tudod reprezentálni.


Ha otthon 30-szor kiszerkeszted körzővel, vonalzóval mondjuk a hétszöget, akkor biztosan menni fog, mert a lépések és az ábra csak úgy marad meg benned ha két dolog teljesül:


1.magad is megrajzolod azt

2.látod a készítés folyamatát.


Ha ezek valamelyike nem teljesül, akkor nem fog menni.

2019. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Kifogom próbálni mindenképp a módszereket. Ment a zöld kéz mindenkinek.
2019. márc. 22. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!