Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy, ha a...

Létezik olyan, hogy, ha a tanár egy bizonyos időkereten belül nem javítja ki a dolgozatot akkor az érvénytelen lesz?

Figyelt kérdés

2019. márc. 26. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A házirendben nézd meg. Nekünk általánosban és gimnáziumban is úgy volt, hogy ha 15 munkanapon belül nem javította ki, a diákok dönthettek úgy, hogy nem kérik a jegyet.
2019. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Suli házirendje válogatja. Azt pedig nyugodtan kikérheted titkárságról, ha neten nem elérhető.

Nekünk mondjuk az osztályfőnökünk a legelső osztályfőnökin az ilyen alap házirend szabályokat elsorolta. Szerintem ez így lenne korrekt.

Nekünk 14 munkanap volt arra, hogy kijavítsanak egy dolgozatot és nálunk is az volt, hogy volt lehetőségünk nem kérni a jegyet. Amelyik tantárgyból nagyon kevés jegyünk volt, mert a tanár nem íratott dogákat (nem volt kedve javítani) és nem is feleltetett, akkor felajánlotta, hogy egy jeggyel jobbat ír be, akinek pedig alapból ötös lett, annak kettőt ír be. Ha ezt választottuk, ott viszont nem volt az, hogy mégse kérjük.

2019. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Igen, nálunk pl 10 munkanap után lehet azt választani, hogy nem kérjük a jegyet.
2019. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van ilyen, de őszintén, mit érsz el vele?


Mondhatja a tanár, hogy oké, ne fogadd el.. Viszont akkor nincs jegyed, írj egy új dolgozatot. Megírod inkább 3 héttel később, amikor már annyira sem emlékszel az anyagra, mint az eredeti dolgozat időpontjában?


vagy oké, ne fogadd el a jegyedet, akkor a többségnek lesz dolgozatjegye, neked nem, így jó eséllyel te fogsz felelni a következő órák valamelyikén. Az jobb?

2019. márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az egyik dolgozatunk szeptember közepe óta (fél éve!), egy másik néhány hónapja nála van. Egy február 11-én írtat ma osztott ki. Kíváncsi voltam ilyenkor történik-e valami. Köszönöm a segítséget!
2019. márc. 27. 18:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Hiába jelezzük neki, hogy ideje lenne már leosztályozni és ideadni azt dolgozatot, nem történik semmi. Már azon gondolkozunk, hogy jó lenne leváltani. Botrányos amit művel! Oh, és azt elfelejtettem megemlíteni, hogy magyart tanít (tehát érettségi tárgyat).
2019. márc. 27. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek meg a szabályzatot, ki kell adniuk.

És ha nem igyekszik, jelezzétek esetleg az igazgatónak.

Külön szankciókat a tanár ilyen esetben nem kap az iskolától.

2019. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!