Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az érettségin megbukok a...

Ha az érettségin megbukok a 6. tárgyból, érvénytelen az érettségim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos, a helyzet az, hogy érettségiztem előrehozottan emelt szinten angolból és közepen informatikából, illetve még most fogok közepezni magyarból meg matekból és emeltezni történelemből meg németből. A németre nem igazán gondoltam át ezt a jelentkezést, így a kérdésem az, hogy ha a másik 5 tárgyam megvan, de németből meghúznak/nem megyek el, akkor annak van hatása az egyetemi felvételimre?


Savazást nem kérek, tudom, hülyeség volt, de a rendes válaszokat előre is köszönöm!



2019. márc. 3. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha az egyiken megvágnak, akkor nincs meg az érettségid, nem mehetsz továbbtanulni.
2019. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ugye 5 tárgy a kötelező, amiből le kell tennem. Ha a 6. nem sikeres akkor is kiesek a felvételi eljárásból?
2019. márc. 3. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Mi az istenért ennyi emelt? Csak rontod a pontjaid. Legjobb pontszámot egy emelttel lehet elárni és mellé egy még valami többletpont hozó dologgal, pl nyelvvizsga. Ha kettőből emeltezel az már a max többletpont, szóval minek még kettőnél is több?

Egyébként tudtommal ha angolod megvan akkor nem baj ha elcseszed a németet.

2019. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A német csak azért kell, hogy meglegyen a 60% és járjon érte a nyelvvizsga, habár mint mondtam, elég meggondolatlan ötlet volt.
2019. márc. 3. 22:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz butaság. Ha megvan a négy kötelező és egy választott tárgy, az érettségi érvényes.
2019. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Ha nem mész el már csak a szóbelire sem, akkor érvénytelen az érettségi, tehát nem buktál meg, nem kerül bele az érettségi bizonyítványodba.
2019. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasz is hibás. Nincs olyan, hogy érvénytelen érettségi. Aki nem megy el a szóbelire, vagy a szóbelin nem húzza ki valamelyik tárgy tételét, az is megbukik. Elégtelen sosem kerül a bizonyítványba.
2019. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor jól értem, ha véletlen megbukok, akkor csak nem kerül be, és mivel megvan a 4+1 tárgy akkor nincs baj
2019. márc. 15. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!