Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megvan a 9-10 osztály...

Ha megvan a 9-10 osztály mehetek érettségizni?

Figyelt kérdés

Szakmunkásba letettem a 9-10 osztályt és átmentem egy másik iskolába szakot tanulni.

19 éves vagyok jelenleg.

Lehet szintvizsga letételével középiskolába 11-12-ik osztályba mennem? Vagy már csak esti/ levelezőn tudom letenni az érettségit?


2010. júl. 4. 09:36
 1/5 anonim válasza:
52%
persze hogy mehetsz, énis úgy csinálom majd levelezősön de ha abbahagyod 1 évre utána pénzes lenne már...
2010. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor már nappalira nem mehetek?
2010. júl. 4. 10:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mehetsz nappalira, bár nem tudom, mennyire van kedved 19 évesen beülni a 16 évesek közé.

Általában esti gimnáziumokban van olyan, hogy aki szakmunkást végzett, az 10. osztálytól kezdheti. Mert ugye szakmunkásban más a tananyag már a kilencedik osztálytól, mint egy érettségire készülő osztályban. De azt is meg lehet kérdezni, hogy lehet-e különbözetit tenni, és akkor talán mehetsz 11-be. Szerintem nem rossz estire vagy levelezőre járni, én is levelezőn érettségiztem, ott végeztem az utolsó két osztályt és jó volt nagyon. De úgy tudom, vannak olyan nappali osztályok is, amik felnőtteknek vannak, csak egyrészt nem tudom, melyik városban érdekelne, másrészt nem tudom, hogy pontosan melyik iskolákban van ilyen.

2010. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Majd megérdeklődőm és azt hiszem esti vagy levelező lesz. Amúgy Pécsen vagy Kaposváron érdekelnének az iskolák.
2010. júl. 4. 14:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Jah és ha estin teszem le akkor hány évig kell járni?
2010. júl. 4. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!