Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könyvelőnek mennyire nehéz...

Könyvelőnek mennyire nehéz sok a munkája?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam el kellene végeznem egy mérlegképes könyvelői tanfolyamot.Arra lennék kíváncsi, hogy mennyit dolgozik egy könyvelő? Mert az egy dolog, hogy napi szinten 6 órát van fogadási ideje. De gondolom nem csak annyit dolgozik. Úgy hallottam folyamatosan kell tanulnia képzésekre járnia meg jogszabályokat tanulnia ha változás van. A sok munka csak azért kérdés mert van gyerkőc és jön a következő. Meg tervezünk még 1-2 gyereket. Mellettük nem tudom eltudnám-e látni a munkát mint könyvelő ha lesz vagy 4 gyerekem.

Válaszokat előre is köszönöm!


N


2019. márc. 30. 08:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát az egyik legnehezebb képzést nézted ki magadnak :D vért izzadtam mire meglett a mérlegképes, multinál dolgozok jelenleg, havi zárásokkal akkor (kb.1 hét) estig dolgozunk. Éves zárás-dec-január szintén estig...
2019. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

OKJ mérlegképes felejtsd el, de mindenki más is. Leirom miért:


Elsőnek kell egy alapozó okj pl pénzügy és számviteli ügyintéző ez másfél év. Utána vizsgák. Azután mehetsz mérleg okjra ez is másfél év. Akkor ez idáig legalább 3 év (több szokott lenni). Ez után még nem leszek mérlegképes. 3 évet kell dolgoznod és utána vizsgázni és utána leszel az. Tehát ez több mint 6 év. És ezután csak konyvelhetsz és semmi másra nem jó.


Mi a jó megoldás?


Pénzügy és számvitel bSc. 3.5 év - diplomát kapsz és kevesebb mint 100 ezer forintért vizsga nélkül kiválthatod azonnal a mérlegképes. Tehát 2.5 evet spóroltál legalabb. Ez alatt msct végezhetsz ha akarsz.


És a legjobb: ezzel nem csak könyvelőként dolgozhatsz..



Mennyit kell solgozni? Valamikor sokat valamikor keveset. Ez attól is függ mennyi céget könyvelsz.


Mennyit keresel? Rengeteget. De nagyon rengeteget. Nálunk egy cég fizet havonta 600 ezret és nincs olyan sok munka vele. Na látod? Ez csak -egy cég. Mellette van még 50 + alapítványok.


Te vagy a főnök. Magadnak dolgozhatsz. Az elején nehéz, de utána könnyű lesz :)

2019. márc. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

Mellette könyvelek orvosokat is és magánnyomozót is. Itt nincs sok munka. Nagyon kevés. Nem is kérek pénzt érte:) cserébe bármikor fogadnak azonnal ha probelmám van.


És még azt hozzá tenném, hogy én imádom csinálni.


A lényeg, hogy nem multinál kell dolgozni, mert ott keveset kapsz és monoton az egész.

2019. márc. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
De több gyerek mellett kivitelezhető? Mert ugye gyerekek mellett csinálnám.
2019. márc. 31. 08:02
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Ezt már csak te tudod...3,5 év intenzív tanulás, van aki megoldja gyerek mellett, van aki nem vállalja be. Nekem, ahogy írtam is nem volt egyszerű megszerezni a mérlegképest. Sokan felsőfokú képzés után jöttek a pszf-re nekik jobban ment, nekem minden új volt, a deriválás, integrálás a mérleg, a számviteli fogalmak... nappalin tanultam de ráhúztam egy évet, aztán a záróvizsgával is. Sok távos hallgatóval találkoztam, volt akinek volt már gyereke, szóval meg lehet oldani biztosan.
2019. márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát én lehet kihagyom....
2019. márc. 31. 09:14
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

Azért mielőtt sokan becsábítanak a hülyeségbe...


Amennyiben diplomával akarod kiváltani a mérlegképest (ami lehetséges), azt jelenti, hogy neked végig kell csinálnod a 3,5 éves képzést.

Ahol nem "csak" számvitel lesz, hanem matek1-2, statisztika 1-2, közgazdasági tantárgyak és még számos tantárgy, amiből mindet teljesíteni kell. Pénzügy és számvitel diplomát pedig nem adnak csak úgy a kezedbe... ez nem így működik!

Ellenben ha sikeresen végzel, akkor tényleg kitudod váltani a mérlegképest!


A másik út, hogy elvégzel egy OKJ-t, ami valóban "2 tanéves" mulatság, utána pedig a mérlegképes még egy év.

Azonban ezeken a helyeken direkt mindig vizsgára készülsz és nem tanulsz annyi kiegészítő tantárgyat.


Amíg az egyetemen van menedzsment, marketing, mikro-makro, stb. addig egy OKJ-nál célirányosan készítenek fel.


A mérlegképes nehézségét meg mindig az okozza, hogy szimplán az emberek nem készülnek fel rá! Nincs mese, tanulni kell vagy megbuksz, mint a sicc...

Végig kell oldani azokat a feladatsorokat vagy véged van. De ha beleteszed az energiát, akkor menni szokott!


A multis környezetet pedig szintén nem kell idekavarni, oda már nyelvtudás is kell, különben Dr-Cr munkára sem kellesz!


Az pedig szimplán nem igaz, hogy mérlegképes után várni kéne.. arra kell várni, hogy egyéniben csinálhasd, de ez ugyanúgy igaz arra is, ha a diploma által váltod ki.

Emellett az egyetemek is különbözőek, van ahol nagyon csúnyán felültetnek a cumirollerre és 1000x fogod visszasírni az OKJ-t, amikor már 1 évet csúsztál egy matek2 miatt, mivel soha életedben nem fog kelleni a valószínűségszámítás, integrálás, de azért meg kell csinálni.

Na meg egy idő után az ember beleun, hogy már a 100. 20-30 oldalakat magolod be, olyan tárgyakból, amire szintén soha semmi szükséged nem lesz.



A lényeg:

Diploma, ha komolyan gondolod de akkor már ne a könyvelő legyen a cél.. azért azon felül is van. Pl. IFRS, na meg a könyvvizsgáló.

FOSZK: Ha a diploma is lehetséges lehet(Ezzel eltudsz fogadtatni pár tantárgyat, mivel sok órád az egyetemistákkal együtt van)

OKJ: Könnyű, gyors de azon a szinten maradsz.


Maga a számvitel meg inkább tanulós és gyakorlós. Ha belerakod az időt, tanulsz, gyakorolsz, akkor menni fog. De ha pihizgetsz, hagyod hogy felgyűljön a tanulnivaló, akkor pillanatok alatt úgy megcsúszol, hogy csak pislogsz...

2019. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"De több gyerek mellett kivitelezhető? Mert ugye gyerekek mellett csinálnám."


Van levelező képzés ami gyerekek mellett is kivitelezhető. És apjuk is van a gyerekeknek. És, ha még élnek a szüleid vagy a párodé akkor nagyszüleik is vannak akik biztosan segítenek. Mindent meg lehet oldalni. Ha te ezt szeretnéd csinálni akkor a gyerekek miatt ne add fel.

2019. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Hát Párom csak anyujaval tartja a kapcsolatot de már idős. Es több száz kilométerre lakik. Nekem már csak anyum el aki szinten idős és rokkant. Testvérem lakik vele meg az ő gyerekei. Párom egész nap dolgozik. Úgyhogy inkább nem kezdek bele. De köszönöm a válaszokat.
2019. ápr. 1. 07:32
 20/21 anonim ***** válasza:

Akik itt mesés jövedelmekkel kecsegtettek... 600K meg ilyenek... el lehet felejteni. Max ha könyvelő irodád van, és te vagy a főnök – és napi 12 órát dolgozol. Egy sima kis könyvelő nem keres ennyit 20 év után se.


Plusz, mint írták, az ügyfelek nem kegyelmeznek. Minden azonnal kell. Jön az adóbevallási szezon? A családot elfelejtheted.


Jól döntöttél Kérdező szerintem, keress mást. Gyárts valami terméket és árusítsd.

2019. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!