Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töriből vagy magyarból érdemes...

Fannimajor kérdése:

Töriből vagy magyarból érdemes emelt érettségit tenni?

Figyelt kérdés
2021-ben fogok érettségizni, szociológián szeretnék továbbtanulni. Mindkét tantárgyból ezidáig mindig ötös voltam - magyarból erősebbnek érzem magam, viszont sokan azt mondják, töriből könnyebb emeltezni. Mit javasoltok, melyik tantárgyból érdemes emelt szintű érettségit tenni?

2019. márc. 30. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkettőből tettem. A töri könnyebb sokkal írásbelin, szóban azért tudnak kegyetlenek lenni. Magyarból necces, hogy milyen javítót fogsz ki az írásbelinél. Szóbelin viszont elnézőbbek.
2019. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Magyarból kvázi a javítódon múlik a jegyed, annyira szubjektív az egész, hogy azt lát bele az elemzéseidbe stb-be, amit akar. “Kreatívabb” úgymond, mint a tényszerűbb töri, de ez sokszor az igazságtalan javításban köszön vissza.

A történelem sokkal konkrétabb, én biztos azt választanám.

2019. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. márc. 30. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!