Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne halasztanom őszre az érettsègit?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:

Szalgimnàziumba járok, és informatika szakon tanulok. Négy szakmai tárgyam van, és tavaly rájöttem, hogy ez nekem nem megy, nem értek belőle semmit, és utálom. Nem fog belőle sikerülni az èrettsègi. Két szakmai tárgyból úgy néz ki meg is bukom fèlèvkor. Angolból pedig eddig olyan tanàrom volt, akivel filmet néztünk magyarul minden órán, semmit nem tanultunk, max néha írtunk 1-1 szódogàt, hogy le tudjon zárni minket. Októberben kaptunk idén egy új tanárt, és rájöttem, hogy 0 a tudàsom, nem megy sem a mondatkèpzès, se a listening, se a nyelvtan, se a szövegèrtès, semmi.(Àltalànosban is olyan angol óràim voltak, hogy zenét hallgattunl órán.).

Szóval ott tartok 12. fèlèvben, hogy be tudok mutatkozni és ennyi.

Ràadàsul olyan a környezetem is, hogy folyton mindenki beszol, hogy egy szar vagyok, meg nem fog sikerülni, stb. Szóval ez is az agyamra megy. Májusban költözök el, ott sokkal nyugodtabb lesz a környezet is, szóval fel tudnék kèszülni normàlisan.

Érdemes lenne halasztanom őszre? Kötelezhet az iskola arra, hogy jelentkezzek? Ha halasztok érvényes lenne az 50 órás közszolgàlati dolog, amit teljesítettem? Ha októberben egy sima gimnàziumban érettségizek, ott is lesz nekem szakmai érettségi?

Azért itt kérdezem meg, mert a saját osztàlyfőnököm nem hajlandó ezekre a kérdésekre választ adni nekem.


2019. jan. 21. 19:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesíràsi hibàkèrt!
2019. jan. 21. 19:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet. Ősszel majd vizsgázol.
2019. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél?
2019. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!