Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy viselitek, hogy...

Ti hogy viselitek, hogy vannak nálatok sokkal jobban teljesítők az egyetemen?

Figyelt kérdés

Az álomszakomon vagyok, de sajnos a képességeim nem olyan jók, mint egy pár szaktársamnak. Nem vagyok lusta, rendszeresen tanulok, de a magolás egyszerűen nem megy, ezért nekem jóval több idő kell, míg leülepszik az anyag a hosszú távú memóriámba. Plusz külön ki kell jegyzetelnem az anyagot, színeket hasznáni, stb, hogy egyáltalán megmaradjon a fejemben. Emiatt sokszor nem tudok olyan jól teljesíteni adott időpontra. Bezzeg van 1-2 emberke, aki 2-3-4 nap alatt bemagol irdatlan mennyiségű anyagot halál pontosan (pl biokémiát).

Nagyon frusztrál, hogy míg én ebben a szakmában szeretnék dolgozni, ezek a lányok meg csak úgy itt vannak, mert miért ne, de mégis nagyobb sikereik vannak, mint nekem.


2019. márc. 31. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Abszolút nem érdekelt sohasem ez. Sem középsikolában, sem egyetemen. Mi van akkor, ha van nálam jobb tanuló vagy okosabb? De egyébként a biokémiát nem lehet bemagolni. Nálunk direkt úgy kérték vissza, h ezt kiszűrjék. Pl. 2X elolvasod a glikolízist és megjegyzed azt a pár lépést, de ha úgy kérdezik vissza, hogy "A glükolízis alábbi intermedierjei közül melyik a nagy energiájú (makroerg) vegyület"

glükóz-6-foszfát b) fruktóz-1,6- biszfoszfát

c) glicerinaldehid-3-foszfát d) 1,3-biszfoszfoglicerát


Máris gondolkozni kell egy picit, de még ez sem nehéz.

2019. márc. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó nektek :) nálunk mind a bikém, mind a szerves kémia a tételek pontos bemagolásáról szól. Alig van olyan tárgyunk, ami szórná a magolósokat. Élelmiszermérnöki szakon vagyok egyébként.
2019. márc. 31. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Úgyis az fog érvényesülni, aki ért is hozzá. Én élelmiszeripari laborban dolgozom, pedig biológus és élelmiszerminőségi mérnök vagyok, élelmiszermérnök helyett engem vettek fel, mert jobban értek hozzá. Ez van. Lehet, hogy egyetemen jobb jegyei voltak, vagy hamarabb bemagolta, de az senkit sem érdekel
2019. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Úgy, hogy nem az az életcélom hogy a legjobban teljesítsek az egyetemen. Így gyakorlatilag egyszerűen hidegen hagy, hogy kinek milyenek a vizsgaeredményei.

Magamhoz mérem magam, hogy a legtöbbet kihozzam a saját képességeimből.

2019. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Igen, vannak, akik tehetségesek a szakon. De állítólag nekem is van tehetségem az íráshoz.
2019. márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen megértelek. Nekem a gimiben volt így. Elég frusztráló érzés volt lefelé húzni az osztályátlagot, de nem voltam kiemelkedő képességű. Az érettségim sem sikerült annyira fényesre mint az osztálytársaim többségének.

Szerintem ha ez az álomszakod (és ahogy írtad, rendszeresen tanulsz is), akkor a későbbiekben tudsz majd érvényesülni, mert meg van hozzá a kellő motivációd! Sok sikert:)

2019. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!