Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a matek, nyakamon ah...

Nem megy a matek, nyakamon ah érettségi, mitcsinájak?

Figyelt kérdés

Ti mit csinálnátok a helyemben?


Minden tantárgyból átmegyek viszont matekból nagyon rossz vagyok és nem hinném hogy el fogom érni a 2 egészt. Családban is folyton csesztetnek miatta hogy legyen meg ,viszont én lehetetlennek érzem ezt.

1,5 az átlagom és 24 jegyem van.

Holnap írok egy dolgozatot amit hogyha nem írok meg hármasra, akkor biztos hogy megbukok.

Az angol érettségit már tavaly előrehozottan letettem ötösre, tehàt tudják a tanárok hogy azér van eszem..talán ebbe bízok.

Úgy érzem hogy ha eljutnék az érettségiig akkor sikerülne, mert motivációt szereznék a matek 2 es esetén.

Mindig próbálom magamat Rávenni a tanulásra de soha sem sikerül elkezdeni, elkalandozok. Egyszerűen nemérdekel és szànalmasnak tartom a matekot.

Ehhez hozzájárul az is, hogy a tanár egyeseket osztogat házifeladat hiányra. Utolsó évben erre mi szükség? Elég egy mínusz is.

Nem tudom micsinàljak:/

Ti is jártatok hasonló cipőben?

18f


2019. ápr. 1. 01:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó évben épp kettes voltam, mindig is hülye voltam matekból és 3-as lett az érettségim. Persze, ez a tanár jófejségén is múlik, de ne aggódj, nem fogsz megbukni.
2019. ápr. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom eddig is hülye voltál hozzá.

Nem áprilisban kéne elkezdeni az utolsó évben ezen aggódni

2019. ápr. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Tehát még arra sem vagy képes, hogy a házikat megcsináld?

Tulajdonképpen miért csodálkozol azon, hogy nem megy?


"Elég egy mínusz is" :D :D :D :D :D

Sokat fogsz te még csalódni az életben

2019. ápr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

"Elég egy mínusz is."

Igazad van, hiszen az egyes államilag elfogadott ÉRDEMJEGY!

.

"Mindig próbálom magamat Rávenni a tanulásra"

Ne 'próbáld', hiszen a szegény kiskutya a próbálkozásba döglött bele!

Siránkozás helyett ülj le és AKARJ tanulni!

Ha pedig nem akarsz, nem is tanulsz, még akár közmunkás is lehetsz.

2019. ápr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk egyeseket kapsz házi hiányára, akkor annyira nem erőltetheted meg magad.

Nekem is nehezen ment, de utolsó évben erőt vettem magamon és megoldottam a korábbi évek matek érettségijeit. Ami nem ment, annak megnèztem a megoldòkulcsàt és utána néztem annak a feladattìpusnak.

A matek érettségi első fele nagyon - nagyon könnyű, azon tényleg az bukik meg, aki szarik rá.

Ha tisztességesen megoldod legalább az érettségik első felét, akkor az menni fog, hasonló feladatok vannak. Sokszor gyakorlatilag ugyanaz, csak más számokkal.

Gyakorlás kérdése.. A második fele az érettséginek nehezebb, de azon belül rèszfeladatokat simán megoldhatsz, ha gyakorolsz. Sok oldalon le van vezetve +ott a megoldòkulcs.

Illetve figyelj oda órán és csináld az órai feladatokat + a házit is. Gondolom azért adja fel, mert fontos.

Azzal, hogy nem érdekel a matek, nem lehet mit kezdeni. Jó esetben május első hetében letudod és soha többet nem kell foglalkoznod vele(bár szerintem hasznos a felnőtt életben is).

Van 2 hónapod még, használd ki.

Nekem 70% körül lett a matek, úgy, hogy nekem is nehezen ment, de rengeteget gyakoroltam. Ha te kevesebbet is, a kettesre simán fel lehet készülni 2 hónap alatt.

2019. ápr. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5# vagyok. Ha összekapod magad, látja a tanár, hogy igyekszel, akkor nem fog megbuktatni érettségi előtt.. Az érettségi meg már rajtad múlik.
2019. ápr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
keress egy magántanárt vegyél pár órát tőle! Ha Bp-i vagy tudok ajánlani is.Nagyon nagyon sokat számít!!
2019. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Keresel egy jó matek tanárt aki korrepetál! Egy olyat akinek több éves tapasztalata van, heti több alkalommal fogad.

Ezt a stílust meg hagyd el, alap dolog lenne a lecke megírása

2019. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem miért a magántanárral jöttök.

Elemi szintű problémák vannak itt. Házit sem ír.

2019. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

5 os, igazad van, köszi a tippeket.

Kedves többiek. A házi egyes az úgyszokott lenni, hogy senki se csinál, de van amikor ellenőrzi, van amikor nem, én meg mindig úgy jötten ki, hogy pont akkor nem csináltam, amikor nézte. Ez még év elején volt, azóta mindig csináltam.( megoldókulcsot bemásoltuk)

Mert a minuszoktól áttért egyesekre.

Pár hete órai munka 5öst is kaptam, mert órai jó munkából 1 pluszt kaptam per óra, tehát látja hogy igyekszem

2019. ápr. 1. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!