Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon gyökér...

Szerintetek nagyon gyökér vagyok emiatt? Mi erről a véleményetek? (Egyetem téma)

Figyelt kérdés

Egyetemre járok amit múlt szeptemberben kezdtem, bejárós vagyok, messziről járok be kb. 60-80 km-ről. Első félévben ezzel nem is volt baj, matekot kivéve minden tantárgyat megcsináltam, egész jó eredménnyel. Most, második félévben viszont úgy érzem, kb. 3 tantárgy nem fog sikerülni a 6ból, és ebből egyik pusztán azért, mert nem tudok bejárni órákra amiatt, hogy bejárós vagyok és az óra késő délután van. Szerdánként késő délután, és fél 10re érnék haza ha bejárnék rá. Pedig tantárgyfelvételnél csütörtök reggelre is volt időpont berakva és én akkorra vettem fel, de a tanár olyankor nem tart órát, csak szerda késő délután. Hát ezzel nem tudok mit tenni, szerda hajnalban elmennék és késő este érnék haza, szerintem ezt mások se vállalnák be.

Ez a tantárgy ezért nem is sikerülhet így, a másik két tantárgy meg nagyjából azért nem, mert az egész közösségből ki vagyok közösítve, így míg mások összedolgoznak egymással, nekem a kutya nem segít semmiben.

És így most totál gyökérnek érzem magam. Az vagyok tényleg?


2019. ápr. 4. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Őszintén szólva, kicsit igen. Főleg amiatt a tárgy miatt, amin elvileg kiközösítenek. Azért egyetemen ez annyira nem játszik, lépj feléjük. Kérj segítséget, ilyesmi. Erre nem kéne fogni, hogy emiatt nem megy.
2019. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ÖSzintén szólva ha nem mégy be elöadásra, mert neked kényelmetlen, akkor ne csodálkozz.

Én éveken keresztül hajnalban indultam (5:20-kor megn a vonat) és este 10-re értem haza. PErsze, hogy megeröltetö volt, de kényelmesen élve nem jutottam volna semmire.

Ha meg nem vagy ott a többiekkel, akkor hogy tudnának veled együtt csinálni valamit?

Vagy vállald a kényelmetlenséget, vagy költözz kollégiumba vagy vegyél ki egy szobát, akkor nincs ez a gond

2019. ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De miért nem lehet megcsinálni úgy egy tantárgyat, hogy órákra nem járok be, elkérem a tananyagot és megtanulom? És elmennék vizsgázni belőle. Ez így miért nem működik? Tananyagot meg nem küldik el a többiek nekem
2019. ápr. 4. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Mert Magyarország. Külföldön nem így megy.

De mivel itt élsz, itt kell teljesíteni a követelmények szerint. Szívás, de ez van.

Szóval erőltesd meg magad. Sokkal szarabb csúszni, és úgy érezni hogy elveszett egy csomó időd, mint most beáldozni.

2019. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez nem kívánságműsor. Ilyen hozzáállással nem is csoda, ha meghúznak.
2019. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi a baj a hozzáállásommal?
2019. ápr. 4. 11:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kötelező bejárni, akkor kötelező. Bérelhetsz szobát a koleszban, vannak hotelek-keress magadnak olyan egyetemet ahova be tdsz járni.

Ez külföldön is így van. Melyik külföldi egyetemet lehet úgy elvégezni, hogy nem jársz be, csak elküldik neked a tananyagot?

A másik két tárgy esetében ha még nem késő akkor kezdj el dolgozni a többiekkel, mert így soha nem fogod elvégezni az egyetemet. ÉS innentől a másik három tárgy elvégzése felesleges. Meg bármiféle további energia belefektetése ebbe.

2019. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
62%

Puha pötssel nem lehet szabni, viszont az egyetem nem kötelező.

Az élet pedig kemény.

2019. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen, az vagy. Miért nem mentél levelezőre, ha bejárósként lusta vagy bejárni? Ha van katalógus az adott órán, nem feltétlen véletlenül van ez így. Sokan nem szívesen segítenek annak, aki b*szik bejárni iskolába, aztán kuncsorog jegyzetért, segítségért, magyarázásért. Ott kellett volna lenned, akkor tudnád, értenéd, meglenne a jegyzeted stb. Ezt magadnak csináltad.
2019. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen jóindulatú itt mindenki :D
2019. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!