Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelés téma! Akinek...

Gyökér kezelés téma! Akinek volt már, az tudna róla írni hog milyen élményei voltak?

Figyelt kérdés

Lehetséges,hogy az egyik fogamat gyökér kezelni kell majd,

ezért kíváncsi lennék,hogy hogyan zajlik le egy ilyen kezelés.


1.Nagyon fáj,ki lehet bírni valahogy?

2.Mennyire rossz érzés?

3.Utána sokáig megtartható a fog,jól funkcionál?

4.Felül jobb oldalt,hátulról a 2. fogról van szó,ez tényleg maceránsabb,fájdalmasabb?


Gondolom nem egy kellemes érzés,de ha csak kicsit fájdogál ritkán a fogam,remélem nincs nagy gyulladásban.


A válaszokat köszönöm.



2012. aug. 26. 12:58
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Olvasgattam itt is a témáról,és tényleg annyira vegyesek a beszámolók.Van aki azt írja,hogy nem érzett szinte semmit sem,van aki meg azt hogy elájult,sírva fakadt.


Nektek milyen volt?

Ha fájt,akkor egy 10-es skálán mennyire értékelnéd a fájdalmat?

2012. aug. 26. 13:14
 2/26 anonim ***** válasza:

Injekciót kapsz-> nem fáj.

Utókezelés és a tömés nem fáj, mert ki van idegelve addigra a fog.

Nekem 3 év után begyulladt és kitört a tömés a fogamból... Az ínyemen keresztül oldalt dolgozta ki a szervezetem a tömőanyag egy részét és a gennyet.


Ennyit a gyökérkezelt fogakról.

2012. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
konkrétan,mikor húzta ki az ideget a fogadból,az nem fájt?
2012. aug. 26. 14:31
 4/26 anonim ***** válasza:
Nem. Kapsz egy ideiglenes tömést, ami kiöli az ideget a fogból. Egy max. 1 hétig van benne. Utána már elhal a fogideg és nem fáj semmi.
2012. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Érzéstelenitő szuri után nem érzel semmit..,még azt sem mikor az ideget kiölik,valamit dugdosnak fel a fogba:D miután az ideget kiölték kapsz valami gyógyszeres ideiglenes tömést majd betömik.Nekem 7-8 év után kezdett töredezni a fog,mivel folyamatosan romlik a gyökérkezelt fog és vagy koronát kapsz majd egyszer rá,vagy kihúzzák és implantátumot.
2012. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Jaj!

Nem tehetek róla,de félek!


Húzták már ki a fogamat úgy hogy gyulladás miatt nem hatott az érzéstelenítő,és éreztem mindent,azt se kívánom senkinek se.Remélem azt az érzést semmi se tudja felülmúlni.

Én bírom vmennyire a fájdalmat,de akkor csak addig bírtam magam tartani,míg kiértem rendelőből,aztán sírtam mint egy gyerek,mert ugye egyáltalán nem zsibbadt be,rögtön éreztem a fájdalmat.Előtte is,és utána is.

2012. aug. 26. 18:29
 7/26 anonim ***** válasza:
Akkor ott béna volt a fogorvos!Csak akkor mond hogy mehet a kezelés,ha már fullra elzsibbadt a fél fejed,és a szádat(amelyik oldalra kapod) már nem is érzed..,nah akkor hatott az érzéstelenitő!Onnantól kezdve valójában gyerekjáték az egész,nyugi!!;)
2012. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Be volt gyulladva 3érzéstelenítőt kaptam de 10es skálán kb 15 volt a fájdalom majdnem sírtam mikor belefúrt , de a másik fogam nem volt begyulladva az kicsit volt csak kellemetlen 10es skálán kb 7 volt :)
2012. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem...,hova jártok Ti "fogorvoshoz"?SZTK-ba??3 érzéstelenitő nem hat??
2012. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladáskor nem hat 20 érzéstelenítő sem...
2012. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!