Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire könnyű kettest írni...

Mennyire könnyű kettest írni matekérettségin?

Figyelt kérdés
Majdnem minden évben 2-es, 3-as voltam matekból, nagyon béna vagyok benne. Több tantárgyból is emeltezek, és ezért inkább eddig azokra készültem, de járok matektanárhoz is, meg csinálgatom az előző évek matekérettségiket, de eddig egyik sem lett 25%. :(( Már komolyan sírtam is miatta, annyira félek. Mennyire gáz szóbelizni matekból?

2019. ápr. 6. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sok a logikai dolog benne, de nagyon gáz lenne ha nem éred el a 25%-t, milyen iskolába jársz ?(gimi,szakgimi,szak)
2019. ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gimi, és magyar tagozatos vagyok
2019. ápr. 6. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Oldjad a korábbi évek példáit. Az első fele rohadt könnyű és rengetegszer visszatero feladat van, csak más számokkal. A másik fele is úgy van kitalalva, hogy legalább el tudj indulni.

Gyakorolj és amit nem értesz magyarazza el a magántanàrod. Simán teljesíthető a kettes, ha tudod a feladatok elvèt.

Az első fele főleg, csak gyakorolni kell, hidd el.

Ha esetleg nem sikerül, akkor szobeli, vagy ősszel pòt. Az sem tragédia.

2019. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Vicc az egesz.

Kb amibol all: egyenlet,masodfoku, fuggvenyek arbazolas, erteke-helye megadasa, logaritmus, valoszinuseg,kombinatorika, graf, halmazos,sorrendes, es koordinata.. kb ezekbol all ossze, pl tavalyi "nehezebb" feladat 6 pontert ki kellett szamolni az egyik pont kozepontos tukrozeset koordinatageoval, az egy vicc es ezekert adnak 6 pontot. Ha a kettest nem tudod elerni az a te szegenysegi bizonyitvanyod, ha jol hasznalod a fuggvenytablat 70%garantalt..:)

2019. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Kettest írni nem nehéz. Csak megoldod a feladatokat, és utána áthúzod a nagy részét.
2019. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Semennyire sem nehéz.

Az első részére gyúrnék rá a helyedben, azok a példák vagy általános iskolai példák vagy csak logika, számolni szinte nem is kell. Már ebből is meglehet a 2-es, csak sokan itt kifutnak az időből.

A második részből ha az egyik feladatot legalább el tudod kezdeni (mondjuk megoldasz egy egyenletet), már meg is van a 2-es, ha az első részben vannak hiányosságok, akkor is.

2019. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első rész feladatait gyakorold be nagyon, az segíteni fog valamennyire a második részben is, legalább pár pont erejéig. Így a minimum 11 pontot össze tudod szedni (csak az első résszel meg lehet akár a 25 is, mert tényleg nem nehezek, mondom én úgy, hogy szintén hülye vagyok matekból, picit sem értek hozzá és csak 3-mast írtam érettségin), de tehát a 11 így garantáltan meglesz, aztán mehetsz szóbelizni, ahol 99%, hogy átrángatnak. De 25 pontot sem olyan nehéz összeszedni, lényeg, hogy ismerd az összes előforduló feladattípust az első részben. :)
2019. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes válaszokat. :)
2019. ápr. 16. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!