Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Harmadéves vagyok jogon. Mit...

Harmadéves vagyok jogon. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Most jött el az a pont a tanulmányaim során, hogy úgy érzem, nincs helyem az egyetemen, mert nem értem az anyagot. Önköltségs képzésen vagyok, tehát a családom fizeti. Nem tudom, hogy mondjam meg nekik. Biztosan haragudni fognak rám. Tanácstalan vagyok.

szeretnék inkább olyan képzést, amivel külföldön is elhelyezkedhetek.


2019. ápr. 14. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj át rendőri vagy katonai suliba.
2019. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Összeszedni magadat és többet vagy jobban tanulni. Mit nem lehet érteni egy jogi anyagon? Ha matek vagy fizika szakos lennél, oké, nem érted. Na de jogon?! Kérj segítséget valakitől, aki elmagyarázza, amit nem értesz. Valószínűleg csak unod és nem érdekel az egész.
2019. ápr. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

#2

Bármennyire furának hangzik de a jogot is kell érteni, szintén összefüggésekre épül, anélkül nehezen lehetne jogesetet megoldani. Szívesen küldök anyagot, hogy megpróbáld nem jogászként levezetne a megoldásokat, jogi problémát megoldani. Csak azért mert nem képletekbe helyettesítgetnek a jogászok és nem foglalkoznak számokkal (bár pénzügyi jog pl. kivétel) nem kell azt gondolni, hogy na a jogot nem kell érteni.


Próbáltál a tanulási módszertanon változtatni? Lehet nem módszeresen tanulsz? Érdekel a jog vagy nem? Ha nem, akkor nem biztos, hogy érdemes erőltetni, az egyetem után valószínűleg nehezen boldogulnál.

2019. ápr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem minden ember való oda ahol tanul. Inkább most derüljön ki az, hogy nem megy és nem is akarod csinálni, mint amikor majd szakvizsgázni akarsz. Vagy esetleg már dolgozol pl. ügyvédként. Nagyon elhivatottnak kell lenni és, ha nem fogod szeretni az egész életed rossz lesz. Itt nem csak napi 8 órát fogsz dolgozni hanem, olykor napi 20 órát is vagy többet.



Keress olyat ami érdekel. Ha jogra bejutottal akkor bejutsz máshova is. Max ha valami más tárgyból kellenne érettségi akkor megcsinálod. Gondold ki magadban , hogy igazából mi érdekel. Otthon ülj le és mond meg, hogy te ebben nem szeretnél dolgozni és nem is igazan megy. És vazold fel mit szeretnél tanulni.


(ui.: aki azzal jön hogy nagykorú és ne a szülei döntsenek, abban igaza van. Viszont ha a szülei fizetnek még, mert nem dolgozik akkor igenis van joguk ahhoz, hogy tájékoztatást nyújtson a helyzetről)

2019. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem haragudni fognak rád, mélységesen csalódni fognak benned és igazuk van. 3 év után jössz rá ez nem neked való, mindeközben azt sem tudod mit akarsz? Önköltséges képzést finansziroztattál velük a semmiért?


Egyetlen egy itthon szerzett végzettséggel nem fogsz kint boldogulni. Ahova érdemes menni ott a legalja egyetem is jóval magasabban rangsorolt mint az itthoniak. Kint is vagy szakmunkás kell, nagy szakmai tudással vagy culáger. Diplomás nem. Nyilván van útja a boldogulásnak de az nem egyenes út semmiképp.

2019. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!