Emelt töri 65%?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most fogok emelt törizni és tanulgatom, de nem elég hatékonyan, ezért szeretnék tippeket kérni hogy így az utolsó 3-4 hétben hogy tudnék jobban belehúzni.

A cél a min. 65%, tehát nem ilyen 85-90, ez még így összejöhet ugye?



2019. ápr. 15. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vázlat! Az a legfontosabb. Ha nagyvonalakban tudod az egészet az sokkal jobb mintha egy-egy dolgot tudnál részletesen másról meg nem is tusz beszélni. Plusz egy jó vázlat segít gyorsan tanulni és azáltal jobban tudod majd kötni a részleteket is. Valami emelt töri érettségi témakörös könyvet javaslok erre. Plusz az esszét jól írd meg, mert azon sokkal több múlik mint az első részen. A szóbeli téetelekre meg keress valami kidolgozott könyvet és tanuld meg szószerint, és gyakorold be, hogy szépen tudj felelni szóban. Így szerintem egy 60-70% simán megvan.
2019. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!☺️

Írásbelire és szóbelire is van könyvem:

[link]

[link]

és igen, az esszék azok, amiktől kicsit jobban félek..😅

2019. ápr. 15. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt ismerem, annak idelyén én is abból tanultam :D

Az esszéknél csak arra kell figyelni, hogy átgondolt, szép mondatokat írj és tartalmilag pontos legyen. Csak arról írj, amit a feladat kér. Pl ha náci és kommunista ideológia összehasonlítása akkor nem kell arról beszélni, hogy hogyan valósultak meg hanem magáról a két idológiáról és az egymáshoz való viszonyukról, a végén csak egy mondatban meg kell említeni, hogy melyik hol, mikor, ki által valósult meg. (azért ezt mondtam, mert nekem ez volt az egyik esszé). Ha meg nem sikerül olyan jól akkor sem kell aggódni, mert a szóblivel fel lehet húzni még. Ott meg tényleg csak magolás és tükör előtt elmondás kell. Egyébként tényleg érdemes felmondani magadnak bármilyen nevetségesen is néz ki. Én az egyetemi tételeimet is így szoktam, jó az ha hallod magad mielőtt élesben jönne.

Hajrá! :D

2019. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jézus.. most olvastam el mit írtam :D :D idelyén... Szóval annak idején :Ddd
2019. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

😄😄semmi baj

Köszönöm szépen neked is!☺️ igen, szóbelire való készüléskor én is felmondom majd magamnak😄

2019. ápr. 15. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!