Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen faktot válasszak?

Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés
Most kell faktot választanom, amit utána 1 évig muszáj lesz tanulnom. Fogalmam sincs mi akarok lenni, nem tudom milyen egyetemre akarok menni, semmi elképzelés. Angolból a nyáron lesz nyelvvizsgám, ezért abból nem szeretnék faktot felvenni. Német a második nyelvem, de abból elvileg a faktos tanár Nagyon rosszul tanít meg ilyenek, csak rosszakat hallok róla. Informatika érdekelne, de csak azért, hogy meglegyen az ECDL vizsgám, ami már egy középszintű érettségiért megadható, de egy tárgyból kötelező emeltet tennem, és infoból ezt mem vállalnám be. Reál tantárgyak szóba se jöhetnek (biosz, matek, kémia, fizika, föci mem indul, pedig arra szívesen mentem volna). Humán tantárgyak közül sem érdekel semmi, nagyon tanácstalan vagyok:( rajz meg satöbbit hagyjuk.

2019. ápr. 15. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Menny fel a felvi.hura és nezelődj az egyetemeken szakok rengeteg egyetem van. Próbálj ne a tárgyra fókuszálni hanem nézz szakokat ami érdekelhet és nezd meg ahhoz milyen tárgy kell és vedd fel azt.
2019. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy cél-e bármilyen egyetem. Ha nem akkor nem kell annyira felvenned bármi faktot. A fakt fakultatív, nem kötelező felvenni. Ha esetleg felsőoktatási szakképesítés érdekelne, arra sem kell emelt érettségi 2020-tól sem.
2019. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak üzenem, hogy sajna sok iskolában kötelező valamilyen faktra járni, mivel azzal jön ki a központilag meghatározott óraszám. Egyébként én sem látom értelmét kötelezővé tenni azt, ami fakultatívnak lett kitalálva, mert a diákok csak még jobban megutálják a tanulást.

Kérdező, neked csak azt tudom tanácsolni, amit már fentebb is írtak, hogy nézegesd a felvi.hu elnevezésű oldalt. Ott vannak szakleírások, és azt is meg tudod nézni, hogy milyen tárgyból / tárgyakból kell majd emelt érettségit tenni. Hátha megtetszik valamelyik :)

2019. ápr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!