Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy 4 faktot...

Lehetséges-e, hogy 4 faktot válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ami azt illeti van egy elképzelésem arról, hogy "mi szeretnék lenni, ha nagy leszek"... nos azt is tudom, hogy milyen fakultációs tantárgyak és érettségik, nyelvvizsga kellene ahhoz, hogy megalapozhassam erősen a tudásomat...


Nekem 4 tantárgy fontos:

Angol nyelv: nyelvtudás!!! és kelleni fog egy b2-es nyelvvizsga, mivel ha jól tudom, diplomát csak az kap, akinek van... azért szeretnék angol faktra jelentkezni, mert sajnos németet választottam és nem angolt, de a németet nem szeretem és nem is megy annyira, hogy nyelvvizsgám legyen belőle...


Informatika: Mint tudjuk, a mai világban elég fontos dolog és abban a szakmában, amiben dolgozni szeretnék, fontos szerepet játszik, így arra gondoltam, hogy felveszem az infó faktot és előrehozottan leteszem 11.-ben... Itt inkább a tudás a lényeg, mint az érettségi, de azért, az sem lenne baj, ha papíron is szerepelne a tudásom...


Matematika: A matekot szeretem, de sajnos nem megy annyira kiválóan(értsd: nem vagyok szín ötös matematika professzor...), de mivel a fő tantárgy a matekra támaszkodik, így nagyon nagyon fontos lenne, hogy jól tudjam és a felvételihez is kell majd a matek érettségi...


Fizika: Imádom a fizikát, és emelt szinten szeretnék érettségizni belőle... Az összes természettudományos tantárgyat szeretem, de a fizikát a legjobban...


Ha felkellene állítanom egy fontossági sorrendet ez lenne az:


1.fizika

2.matematika

3.angol nyelv

4.informatika


Az első 3 mindenképpen kellene, de én akkor érezném magamat biztonságban, ha mind a négyet felvehetném emelt óraszámban...


Tudom, hogy ez nem kis szorgalmat igényel, de ha nem szerzem meg a tudást, akkor az sokkal nagyobb bajt okozna. Alapvetően a délutánjaim szabadok és a hétvégém is, így lenne időm tanulni...


Elméletileg jogilag lehetőségem is van rá, de nem tudom, hogy elfogadják-e majd a döntsemet, mivel az igazgatónő előadás szerint: "A három az lehetetlen és senki ne is próbálkozzon vele." Először az osztályfőnökömmel szeretnék beszélni róla, mert vele jobb a kapcsolatom, mint az igazgatónővel...


Szóval nektek milyen tapasztalatotok van a fakultációról, milyen érveket hozzak fel, amik segítenének abban, hogy meggyőzzem az igazgatónőt arról, hogy sikerülni fog eredményesen tanulni?


Plusz infó: töri,magyar jól megy... tanulás nélkül is erős négyes vagyok, mert jók a tanáraim, jól magyaráznak és érdekel is a téma általában, így nem félek az érettségitől... Hatosztályos tagozatba járok.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 15. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha indul mindegyik
2016. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És mi ez a szak, amihez szerinted ezt mind emelten kellene tanulnod?
2016. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk volt akinek 4 faktja volt egy évig (nálunk 3 mondjuk simán volt az osztály felének kb, a 4. et kérvényezni kellett), de mivel kettő egy sávban volt így úgy tudták csak megoldani hogy ennek a 3 embernek külön délutánonként volt egy fakt szerű óra ahol megírták a dogákat meg végigrohantak a tananyagon egy tanárral aki nem a faktot vivő volt. Most ez nekik azért ment mert jók voltak a tárgyból. Amúgy ha indul mindegyik (gondolom igen) akkor az iskola valószínűleg engedélyezi, de ha ütik egymást azt nem tudom hogy oldják meg.
2016. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Általában a legtöbb középiskolában a diák két fakultáns tantárgyat választhat. Legtö bbször ez a kettő az a tárgy(ak), amik a tovább tanulásba a választott szak fő érettségi tantárgy ķövetelményébe tartozik. Tehát, ha te pl. fizika-matek szakos pedagógus szeretnél lenni, akkor célszerű a fizika-matematika faktokat felvenned, viszont ha anglisztika szakiránxra szeretnél menni fontos, hogy az angolt vedd fel fakt1-nek.

Az angol/német az kötelező érettségi tárgy, tehát ha akarsz, ha nem nyelvből érettségizned kell. A felsőoktatásban megkövetelik, hogy az egyik tárgyból (általában ezt le is szokták írni, hogy melyik legyen) emelt szinten kell érettségi vizsgát tenni.

Az angol nyelvvizsgát bármikor leteheted, de a középszintűre azért nem árt, ha felkészülsz,mert nem egyszerű. (De megsúgok egy nyelvtanári titkot...Ha emelt szinten érettségizel angolból és elérsz a vizsgán 65 százalékot, bár jobb ha többet aķkor kö B2-es komplex nyelvvizsgát szerzel.)

Végezetül egy kérdés:

Milyen szakra szeretnél menni felsőoktatásban?


#egy középiskolai tanárnő

2016. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt válassz, nincs értelme többnek.. úgyis max 2 tárgyból teszel emelt érettségit.

A másik kettővel pedig foglalkozhatsz otthon a szabadidődben

2016. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges ilyen, semmi akadálya nincs. Még 5 faktot is lehet választani. Egyetlen feltétel van: Ne ütközzenek.


Mellesleg ha valamiért nem engedélyeznék az iskolában, hanem csak 2-őt, attól függetlenül te még a másik 2-re bejárhatsz pluszban, oktatóval megegyezés szerint.

2016. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 15. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!