Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőfokú OKJ szakképesítés...

Felsőfokú OKJ szakképesítés milyen szintű iskolai végzettségnek számít? Középszintű?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Munkahelyi megítélés válogatja.
2019. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem iskolainak, hanem szakmainak számít. Aztán, hogy felső vagy középfokú, na az tényleg melóhely függő.
2019. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Alapvetően 3 alap kategória van: az alap, közép és a felsőfokú végzettség. Felsőfokú végzettségnek főiskolai/egyetemi oklevél számít.
2019. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a FOSZK és hasonló végzettségek is középszintű végzettségnek számítanak, attól függetlenül, hogy a FOSZK az egyetemen folyik helyileg ugyanúgy.


A felsőfokú végzettség az az alapképzésnél kezdődik, azaz a BSc/BA diplománál.

2019. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2019. ápr. 20. 00:46
 6/10 mi lenne válasza:
3/5, okj-s volt a kérdés. semmi köze az igazi főiskolákhoz, egyetemekhez., okj-s egy úgynevezett "felsőfokú" képesítés, amit 1 komolyabb cég nem vesz komolyan. persze, többet jelent mint 1 érettségi.
2019. ápr. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Uccsó azt hogy egy komolyabb cég mit vesz komolyan azt inkább ne firtassuk . Pár helyen már megfordultam, és olyan vezető beosztásban levő emberekkel találkoztam akiknek egyáltalán nem volt szakirányú végzettsége , sőt akadt egy kettő akinek csak szakmunkás végzettsége volt érettségi nélkül. De van pár programozó ismerősöm akik szintén végzettség nélkül tolják a melót. Azért az OKJ s végzettséget nem kéne leírni az ember azt is 2 évig tanulja (emelt szinten vagy felsőfokon) ez idő alatt elsajátít némi tudást azért csak konyít valamit ahhoz amit tanul ....


by the way ismerek olyat aki tanári diplomával gyárban soron melózik. Nem véletlen, hiába van tanári diplomája ha az ehhez szükséges készségek hiányoznak... ellenben lehet hogy annak aki csak okjt végzett neki meg meglennének ...

2019. ápr. 25. 19:56
 8/10 Juliusz48 ***** válasza:
Az OKJ-s képtések a szakmára összpontosítanak így ag középiskola elméleti tudását sem biztosítja. Az meg hogy a főnöknek milyen végzettsége van lényegtelen hisz a munkát csak irányítania kell. Erről a "Murphy" törvénye jut az eszembe. Aki tudja csinálja. Aki nem tudja tanítja. És aki tanítani sem tudja az majd irányítja. A tulajdonosnak a törvények szerint sem kell értenie a vállalt munkához, viszont előírás, hogy legyen olyan alkalmazottja, aki viszont ért hozzá
2019. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
"Az OKJ-s képtések a szakmára összpontosítanak így ag középiskola elméleti tudását sem biztosítja" Hát alacsony iq val áldott meg az ég lehet ezt most azért nem értem. mi az hogy nem biztosít elméleti tudást ? akkor azok a diákok akik két évig oda járnak kártyáznak meg vicceket mesélnek egymás közt vagy mi?
2019. ápr. 27. 19:16
 10/10 A kérdező kommentje:

"A tulajdonosnak a törvények szerint sem kell értenie a vállalt munkához"


Hát akkor Engem jól átvágtak , én addig nem kezdhettem saját vállalkozásba még nem volt papírom :(

2019. ápr. 27. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!