Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok jó puska ötleteket...

Tudnátok jó puska ötleteket mondani?

Figyelt kérdés
Leghátsó padban ülök, a tanár alig jön hátra, de mégis félek, hogy lebukok. Persze ismerem az ilyen "alap" dolgokat (ceruzával a padra, tollal an tenyérbe, kos cetlik a padba) de valaki tudna ennel kevésbé feltűnő módszert? Lécci ne írjatok olyanokat, hogy "inkább tanuld meg az anyagot, nem olyan nehéz az"

2019. ápr. 24. 17:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem nagy anyag, csak egy kis töri-röpi, igazából csak pár évszám és egy-két név esetleg helyszín kéne
2019. ápr. 24. 18:02
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten rengeteg érdekes ötletet találsz, csak példának:


https://www.youtube.com/watch?v=FYwtom2HmRI


https://www.youtube.com/watch?v=5Tp2fALiUc0


[link]


Lehet, hogy egy dolgot több helyen is megtalálsz, de egyébként meg ott van az is, hogy miközben puskát írsz, már némileg megtanulod, de legalábbis átismétled, és utána könnyebb lesz elővenni a rövidtávú memóriádból.


+ Tipp:


1.) Miközben puskát írsz, ne közvetlenül másold át, hanem olvasd el mondjuk az évszámot, és próbáld meg csak arra a pár másodpercre megjegyezni, amíg egyik papírról átírod a másikra.



2.) Ha közvetlen elalvás előtt átnézed/-olvasod párszor az anyagot, alvás közben „átmegy” a rövidből a hosszú távú memóriába, és onnan már bármikor könnyebb előszedni.



3.) Próbáld meg kötni valamihez!

– [EGYSZERŰBEN] Én személy szerint az „Egy dunántúli mandulafáról”-t, úgy tanultam meg közel öt perc alatt, hogy szavanként, ha kellett, ismeretlen, görög mitikus szavaknál, szótagonként rajzoltam hozzá valamit, 'pölö': „Hesperidák” → „Hess” [egy kéz és szálló madarak] + „Peri” →[Periódusos rendszer mintájú ház] + „Dák” - [Duck – egy kacsa]


Ez kb. így egyben úgy néz ki, hogy a periódusos rendszer mintájú házából kihessegetnek egy kacsát. Kellően értelmetlen ahhoz, hogy meg lehessen jegyezni


– [BONYOLULTABBAN] Vagy: versnél még a ritmus. Évszámoknál… hááát, nem tudom.

Egyszerűbb, ha olyan, hogy csak egy több számjegyű számot jegyzel meg és ha nincs túl nagy távolság akkor csak még pár kisebbet.


Pl.: i. sz. 476 – A Nyugat Római Birodalom bukása, a középkor kezdete

i. sz. 484 – „Első egyházszakadás: III. Félix pápa megfosztja tisztségétől és kiátkozza Akakioszt, Konstantinápoly pátriárkáját” (Wikipédia)

i. sz. 486 – A Frank Birodalom megalapulása

i. sz. 496 – A Frank Birodalom felveszi a kereszténységet államvallásnak


476, 484, 486, 496 –

– 8 – 10 – 20 –


476+8=484

476+10=486

476+20=496


Vagy akkor már, ha nagyon bonyolultak akarunk lenni, akkor

476=abc

a b+1 c-2 =>484


Vagy a matematikus elmék bármi törvényszerűséget ki tudnak találni, igazából azt mindenki maga tudja, hogy mi az amitől jól megjegyzi: egy kedvenc színészének születési évéhez viszonyítva, vagy egy film/rajzfilm szereplőjének életkorához, és szinte bármihez!

De sokkal egyszerűbb az első kettő.


Asszem kicsit túlbonyolítottam …


Na mindegy.

Hajrá és sok sikert! :)

2019. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úristen nagyon köszönöm!
2019. ápr. 24. 21:21
 4/9 A kérdező kommentje:
tanulni kéne barátom! lidike meg bvbungtigvbutgh <33333
2019. ápr. 30. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű:

Kb kell egy tk vagy kap amibe van a puska és miközben hintázol a jobb kezed benne van a padban és közbe húzod magaddal a puskát én irodalombó így írok ötösöket,úgy,h a tanár kb végig bámul


Fontos:

Bambulj miközben kihúzod a pusját bézz felfelé a szemed ráfrodítod a tanárra ée kb nen fog észre venni.

Én első padban is puskáztam,utolsóban a legjobb ne félj ne izgulj csak lazán,törin én holnap úgy fogok:

A 4 es lapra írjuk és tudom a kérdésket ezért itthin kidogozom majd kicserélem így írtam pár hónappal 4/5 úgy hogy semmit se tudtam holnap is fogok leírom,h mi lett

Miből puskázol?

2019. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ehh sok az elírás siettem sry :)
2019. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
36%

Tanulj! Főleg ha orvostan hallgató vagy repülőgép-szerelő, vagy autószerelő vagy stb.... készülsz


nekem amúgy a klasszikus tekerhető toll tetszik:

https://www.youtube.com/watch?v=dix9qPSZJGc

2019. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 os vagyok:

Simán ment kicseréletem a lapot a tanár észre se vette,bár izgultam,de ez normális,azért ne remegj vagy próbáld meg nem mutatni :)

Majd leírom,h hanyas lett :))

2019. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
4 es lett :)))))
2019. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!