Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha év végén megbukok októberbe...

Ha év végén megbukok októberben tehetek érettségit?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 2 vagy 3 tantárgy nem sikerül viszont a potvizsgán átmegyek, akkor letehetem októberben?

2019. ápr. 24. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Az érettségi feltétele a befejezett középiskolai tanulmány, így ha az megvan, onnantól arra az érettségire jelentkezel, amelyikre csak akarsz.
2019. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy május előtt lezártak. A többi tantárgyból, amiből nem buktál, csinálhattad az érettségit, amiről kaptál egy bizonylatot (vagy mi a pontos neve), majd pótvizsga és októberben abból az 1 tantárgyól (esetleg többől) csinálod az érettségit, majd akkor lesz csak hivatalos érettségid.

Ez hogy ha nem érettségi tárgyból buksz, akkor nem tudom hogy zajlik. Tőlünk csak érettségi tárgyból buktak. Nekik ez volt a rendje. Ugyan ott ültek velünk. Csak pl a magyarra vagy törire ők nem jöttek be és szóbelizni se kellett azokból. Októberi esti éretségire meg iratkoznijuk kellett az adott tárgyból.

2019. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamiből megbuksz, akkor a többi tárgyra azonnal be kell adni egy kérvényt, hogy változtassák előrehozottra, különben az igazgató köteles törölni a jelentkezésedet. Így azokból leteheted. Amiből meg javítóvizsgát kell tenned, abból októberben.
2019. ápr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is igy jartam sajnos most de szerencsére csak egyből...

Egyszerűen tul sok volt ez a 2 éves éretségi ugy hogy a tanárok első évben nem adták oda a tételeket... utolso évben kaptunk meg őket, azt tanuljatok, de közben minden nap 6-8 suli ora után tanuljatok még otthon is 3-4 órát...


Meg lehetett volna csinálni ha már elso évben adjak oda azt a $Z@ROS tételeket...

2019. ápr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is igy voltam németből első félévben szinte semmit nem csináltunk és most kaptuk meg a tételeket és egyszerűen túl sok volt főleg hogy alapból nehezen tanulom. Ami kritikus nálam még az a matek :/
2019. ápr. 24. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!