Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyen nyugodtabb az...

Hogyan legyen nyugodtabb az érettségin?

Figyelt kérdés

Már előre félek a szóbelitől...

Vizsgákon szinte mindig remeg a kezem és a hangom.

Mit tudok tenni ellene?



2019. ápr. 27. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi tapasztalatból mondom h ez más lesz. Én is ilyen voltam. De ha rendes az iskola és a tanárok nem lesz gaz. Mindenki azert lesz ott hogy neked segítsen vagy megkönnyítse a dolgod. Amúgy étcsoki szőlőcukor víz meg én vettem egy pár nagy levegőt a feleletek előtt meg az írásbeli felnyitása előtt és közben. Sokat jelent az a tudat hogy megtettem mindent vagy úgy gondolom hogy megtettem mindent és ha valamit nem tudok akkor lehet más sem tudja nem ciki meg gondolkodom hatha eszembejut.
2019. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon féltem előtte, de sokkal könnyebb volt, mint vártam. Nagyrészt a saját tanáraid vizsgáztatnak, akiket évek óta ismersz, ők pedig azt szeretnék, hogy átmenj, úgyhogy nem fognak feleslegesen kötözködni. Az is segít, ha otthon gyakorolod egy kicsit a felelést, próbáld meg felmondani valakinek hangosan fejből a tételeket. A vizsga előtt közvetlenül már ne tanulj, hanem csinálj valami pihentetőt. Én egyetemen is közvetlenül vizsgák előtt vagy zenét hallgattam, vagy olvastam valami jó könyvet, ez pedig elterelte a figyelmemet az aggodalmaimról, és sokkal nyugodtabban mentem be vizsgázni.
2019. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon nagyon izgulós vagyok, és nekem az vàlt be még, hogy a tételeket nem szóról szóra tanultam meg hanem a sajàt szavaimmal magyaràzva próbàltam elmondani. Tehàt értve, vagy mintha a másik nem tudna semmit az adott dologról és nekem kéne megtanítani. Mert ha pontosan úgy akartam mondani, ahogy az le van írva, akkor ugye azon gondolkoztam közben, hogy úristen mi a következő mondat. Én azt javaslom, hogy mikor kidolgozod a tételt (a felelet előtt) inkább egy jól àtlàtható vàzlatot írj (nem olvassák el a tanàrok) hogy tudd,miről kell beszélned, +ha elakadsz akkor ne egy folyamatos szövegben kelljen ott keresgélni.


Magàtól a vizsgàtól meg tényleg ne félj, mert a tanàrok is azt akarjàk, hogy átmenj és a saját tanàraid ülnek ott akik màr ismernek.

2019. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!